Провести обробку саду від шкідників та хвороб найкраще восени, коли хімічні препарати не впливатимуть на плоди дерев.
Розповідаємо, чим обробити сад від парші, гнилі, мучнистої росі тощо перед зимою, щоб наступного року зібрати великий врожай. Пише ТСН.
Досвідчені садівники радять це робити, коли почнуться нічні заморозки, але до настання холодів. Тоді шкідливі комашки почнуть шукати криття у деревах, саме тоді найкраще буде провести радикальну обробку саду від шкідників. Після обробки комахи загинуть, не встигнувши відкласти яйця.
Основні групи хвороб які шкодять садовим деревам можна поділити на три групи:
Серед шкідників, які живуть в саду можна виділити листоїдів (це білянка, совка, ведмедиця, коконопряд, оса-лісторіз), комах, що висмоктують сік рослин (попелиця, павутинний кліщ, мідяниця, блішки, білокрилка), і таких шкідників як хоботник, листовертка, каліфорнійська щитівка, муха цибуля, малинний жук, стеблова і коренева нематоди, галиця, склянка.
Частково позбутися комах допоможе ретельне обрізання дерев. У ході процедури відбувається усунення скелетних гілок, гілок, що ростуть усередину дерева, хворих пагонів. Але щоб знищити паразитів, що вже сховалися всередині кори, знадобляться серйозніші заходи.
До таких заходів можна віднести очищення відмерлої кори. оббризкування, осінню побілку.
Очищати стовбур дерева від кори краще руками, але якщо рослина вже старша за шість років, то використовувати металеву щітку. А пошкодження потрібно замазати спеціальним розчином.
Обприскування саду восени потрібно для як для того, щоб знищити небезпеку зараження та пошкодження, так і щоб провести профілактичні роботи.
Важливо обприскування проводити до перших заморозків, виключно в суху та безвітряну погоду.
Перед побілкою потрібно постелити біля основи культури плівку, щоб шкідники з кори не падали на ґрунт, очистити довкола стовбури від старої кори, використовуючи металеву щітку з металу, замазати садовим варом тріщини, що з'явилися.
Є кілька варіантів приготування побілки, що використовується для захисту від шкідника:
Для максимальної ефективності додавайте до суміші інсектициди або купорос. Для змішування поживних речовин зі складом, використовуйте глину або клей. Користь побілки плодових дерев полягає в організації захисної плівки, яка вбиває хвороботворні мікроорганізми, що розповсюджують віруси.