Контракти.ua

428  —  16.09.23
Чи візьмуть на роботу жінку без військового квитка
Чи візьмуть на роботу жінку без військового квитка

В Україні з 1 жовтня 2023 року обов'язковому військовому обліку підлягають деякі категорії жінок. Це стосується лікарів, медсестер та фармацевтів.

Юрист Андрій Топчій пояснив, чи можуть представниці цих спеціальностей працевлаштуватися, якщо вони не стали на військовий облік.

Він пояснив, що відповідно до п. 51 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого Постановою КМУ  №1487 від 30.12.2022 р., жінки, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю та не перебували на військовому обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (не отримували військово-обліковий документ) до затвердження цього Порядку, можуть працевлаштовуватися як невійськовозобов’язані до кінця 2026 року.

Відповідно, до кінця 2026 р., таким жінкам не потрібно надавати військовий квиток (тимчасове посвідчення військовозобов’язаного) при працевлаштуванні і вони можуть працевлаштовуватись за старим порядком, як невійськовозобов'язана особа.

Нагадаємо, чи треба ставати на військовий облік жінкам, що мають медичну спеціальність, але працюють не за фахом. Взяти на облік можуть жінок, якщо вони придатні до проходження служби за віком (до 60 років) та станом здоров’я (це визначає військово-лікарська комісія).

Статьи по теме
В уряді назвали причини зростання зарплат в Україні
В уряді назвали причини зростання зарплат в Україні

Українські підприємства підвищують рівень оплати праці з метою утримання та залучення нового висококваліфікованого персоналу в умовах нестачі трудових ресурсів у країні.
26.04 — 407

Робота в IT найприбутковіша? Галузі ринку праці України, де обіцяють високий дохід
Робота в IT найприбутковіша? Галузі ринку праці України, де обіцяють високий дохід

Професії у сфері інформаційних технологій завжди приваблювали великими зарплатами, наслідком чого стала висока конкуренція серед шукачів роботи. До того ж під час повномасштабної війни кількість вакансій для айтівців скоротилася та навіть дещо знизився рівень їх доходу.
16.03 — 363

В Україні в деяких галузях вже є дефіцит робочої сили
В Україні в деяких галузях вже є дефіцит робочої сили

В Україні на одне вільне робоче місце в середньому по Україні претендує два кандидати. Роботи стало більше, ринок праці активізувався.
28.10.23 — 463