Контракти.ua

396  —  12.09.23
НАТО проведе найбільші військові навчання з часів холодної війни, - FT
НАТО проведе найбільші військові навчання з часів холодної війни, - FT

Наступного року НАТО проведе свої спільні командні навчання з часів холодної війни. У них братиме участь 31 країна та Швеція.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Financial Times.

За даними FT, у навчаннях Trident Juncture візьмуть участь понад 40 тисяч військовослужбовців. Метою стане відпрацювання відбиття російської агресії проти одного зі своїх членів.

Навчання Trident Juncture проводяться в рамках швидкого переходу НАТО від реагування на кризи іншої стратегії, спричиненої вторгненням в Україну.

За словами представників НАТО, навчання розпочнуться навесні наступного року і, як очікується, включатимуть від 500 до 700 повітряних бойових вильотів, понад 50 кораблів та близько 41 тисячі військовослужбовців. Навчання є новими з погляду технічних можливостей: вони використовують реальні географічні дані для створення більш реалістичних сценаріїв для військ.

Швеція також буде включена до програми, в результаті чого загальна кількість країн, що беруть участь, досягне 32. Навчання пройдуть на території Німеччини, Польщі та країн Балтії в лютому та березні і є частиною нової стратегії навчання, в рамках якої військовий альянс проведе два великі навчання щороку, а чи не одне.

За словами джерела, НАТО також навчатиметься протидії терористичним загрозам за межами своїх безпосередніх кордонів.

Єнс Столтенберг, генеральний секретар НАТО, заявив у червні минулого року, що альянс збільшить чисельність сил високої готовності з 40 тисяч до більш ніж 300 тисяч. Це є частиною історичного перегляду, спрямованого на переведення альянсу у бік потужного військового потенціалу на відміну від легких та мобільних сил, розгорнутих на Балканах та Афганістані.

Вступ України до НАТО

Нагадаємо, Україна, попри очікування, не отримала прямого запрошення до НАТО від союзників на саміті у Вільнюсі. Як пояснив генсек НАТО Єнс Столтенберг, Україна отримає запрошення тоді, коли "погодяться всі союзники та будуть виконані умови".

Як заявив президент України Володимир Зеленський, Україна буде частиною НАТО лише після війни. Однак запрошення може бути і раніше, і це наблизить до завершення війни.

Статьи по теме
Заходу знадобиться два роки, щоб зробити достатню кількість боєприпасів для України, - FT
Заходу знадобиться два роки, щоб зробити достатню кількість боєприпасів для України, - FT

Західним оборонним компаніям знадобиться два роки, щоб виробити достатню кількість боєприпасів для України.
30.01 — 219

Війна проти України сильно вдарила по економіці Росії, - FT
Війна проти України сильно вдарила по економіці Росії, - FT

Війна проти України суттєво впливає на економіку Росії, підвищує внутрішні ціни та змушує Москву виділяти третину свого бюджету на військові витрати, йдеться у документі Мінфіну США.
15.12.23 — 307

Потік військових товарів до Росії через Туреччину різко зріс цього року, - FT
Потік військових товарів до Росії через Туреччину різко зріс цього року, - FT

Потік товарів із Туреччини до Росії товарів, життєво важливих для військової машини Москви, різко зріс цього року. Це посилює стурбованість США та їхніх союзників тим, що країна виступає як канал для постачання секретної продукції від своїх власних виробників.
28.11.23 — 344