Для багатьох людей закривання кришки унітаза – питання естетики.
Але мало хто здогадується про те, наскільки це важливо для здоров'я. Пише ТСН.ua
Відповідь на це питання надали мікробіологи. Саме вони відкрили явище, яке отримало назву "туалетний шлейф". Згідно з їхніми дослідженнями, щоразу, коли ми змиваємо воду, над унітазом підіймається цей "туалетний шлейф" - аерозольний стовп заввишки до 2 метрів, що складається з води, повітря та частинок наших випорожнень. Як свідчать дослідження, частинки екскрементів та бактерії з цієї хмари розносяться на відстань до чотирьох метрів. Ці частинки туалетного шлейфу виявлені на всіх прилеглих поверхнях і речах, у тому числі на рушниках, косметичних засобах і навіть зубних щітках.
Зрозуміло, кількість часток і бактерій, які потрапляють з унітаза на зубну щітку внаслідок одного зливу, мізерно мало. Але проблема в тому, що вони можуть накопичуватися на поверхнях куди потрапляють та розмножуватися там. Дослідження показують, що "туалетний шлейф" може відігравати важливу роль у передачі інфекційних захворювань.
І найголовніше, як радять вчені, не нехтуйте елементарними правилами гігієни — щоразу мийте руки після відвідування туалету.