Контракти.ua

303  —  08.09
В Україні стрімко дешевшає один з популярних овочів
В Україні стрімко дешевшає один з популярних овочів

Цієї осені очікується підвищення цін на продукти через зміну тарифів на електроенергію. Але окремі продукти можуть суттєво впасти в ціні.

За інформацією аналітиків проєкту EastFruit, в Україні ціни на моркву опустилися до рекордно низького рівня. Наразі торговельно-закупівельна діяльність на ринку моркви залишається малоактивною, тоді як фермерам необхідно продати досить великі обсяги цієї продукції середніх сортів, що не підлягає тривалому зберіганню.

У ситуації, що склалася, виробники змушені й далі знижувати ціни на моркву. Так, наразі вони пропонують до продажу цей коренеплід по 7-12 грн/кг, що в середньому на 16% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

За інформацією від самих виробників, останні кілька тижнів на ринку моркви зберігається надлишок продукції. Продажі цього коренеплоду сьогодні здійснюються нечасто та виключно невеликими партіями. Крім того, покупці нерідко наполягають на зниженні цін, посилаючись на велику кількість пропозиції моркви на ринку.

Наразі морква в Україні вже коштує в середньому на 40% дешевше, ніж на початку осені 2022 року. При цьому, фермери поки що не очікують поліпшення ситуації, оскільки пропозиція моркви на ринку сьогодні надлишкова, а розвантажити ринок поки що не вдається, зважаючи на невисокі темпи реалізації цієї продукції.

Статьи по теме
В Україні картопля подорожчала на 17%
В Україні картопля подорожчала на 17%

В Україні ціни на картоплю зросли до 12-16 грн/кг ($0,33-0,44/кг), що в середньому на 17% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.
вчера, 17:39 — 186

В Україні подорожчала цибуля
В Україні подорожчала цибуля

В Україні цього тижня підвищилася ціна на цибулю. Це сталося через зниження пропозиції цибулі низької якості, тоді як якісну продукцію виробники намагаються закладати на зберігання.
08.12 — 173

Українські аграрії цьогоріч зібрали майже 29 мільйонів тонн овочів
Українські аграрії цьогоріч зібрали майже 29 мільйонів тонн овочів

Станом на початок листопада 2023 року українські аграрії зібрали майже 29 млн т овочів.
26.11 — 219