З настанням холодів, погіршенням погодних умов і скороченням світлового дня, водії всіх механічних транспортних засобів повинні вмикати ближнє світло фар за містом.
Кому, за яких умов і навіщо потрібно вмикати ближнє світло, читайте далі в матеріалі Styler.
Згідно з пунктом 9.8 Правил дорожнього руху (ПДР) України, з 1 жовтня по 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути включені денні ходові вогні (ДХВ). Це стосується і двоколісного транспорту.
В оновленій редакції правил є також чітке визначення ДХВ: "Зовнішні світлові прилади білого кольору, передбачені конструкцією транспортного засобу, установлені спереду транспортного засобу та призначені для покращення видимості транспортного засобу під час його руху у світлий час доби".
У разі відсутності ходових вогнів у конструкції транспортного засобу водії повинні вмикати ближнє світло фар.
Таке правило діє цілодобово, тобто і в світлий час доби - також.
Під час руху транспортного засобу поза містом у світлий час обов'язкове ввімкнення ближнього світла фар для:
Якщо видимість на дорозі недостатня, допустиме також включення протитуманних фар і дальнього світла (якщо вони не сліплять інших водіїв).
У темний час доби, в тунелях, або за умов недостатньої видимості (незалежно від ступеня освітлення дороги й пори року):
Їздити зі світлом восени та взимку необхідно, аби запобігти ДТП, суттєва частка яких припадає саме на аварії на заміських трасах. Це зумовлено, зокрема:
Експерти впевнені - якщо впродовж семи місяців (з 1 жовтня по 1 травня) включати ближнє світло фар у будь-який час доби, вдасться уникнути багатьох небезпечних моментів на дорозі.
Досвідчені водії, що побували в різних дорожніх ситуаціях, також позитивно відгукуються про необхідність включення фар у денний час. На їхню думку, такий запобіжний захід дозволяє зробити автомобілі більш помітними для інших учасників руху та може скоротити кількість аварій.
Представники поліції регулярно нагадують водіям, що фіксований штраф за не включене ближнє світло фар в Україні призначається вже за первинного порушення.
Водночас дехто з автомобілістів з цим не згоден. Вони вважають, що грошове стягнення не може бути винесене, оскільки Кримінальним кодексом України не передбачене покарання за подібне порушення.
Однак насправді штраф за некоректне використання вогнів та їзду з несправними фарами передбачений першим пунктом статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Згідно з ним порушникам загрожує штраф у розмірі від 20 до 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Нагадаємо, дещо раніше ми розповідали, як в Україні змінились правила техогляду авто.