Як зекономити електроенергію, користуючись бойлером.
Бойлер є одним із найвитратніших електроприладів. В середньому сім'я з трьох осіб "намотує" до 200 кВт-год на місяць. Як зменшити суми в платіжках за електроенергію і водночас не жертвувати комфортом, розповіли експерти. Пише ТСН.
Якщо у вас ще нема бойлера і ви саме зараз вибираєте його, зверніть увагу на об'єм. Для родини із 2-3 осіб купувати водонагрівальний прилад на 100 л – це зайві кошти та витрати електроенергії. Оптимальний об'єм для такої кількості людей – 50-60 літрів. Крім об'єму, зверніть увагу на клас ефективності – він має бути А/А+ і вищим.
Якщо бойлер сучасний, то можна сказати однозначно, що будь-якої значущої економії вимкнення не дасть – на підігрів води піде більше електроенергії, ніж на підтримку її температури.
Річ у тім, що майже вся електроенергія йде на нагрівання нової холодної води. Щодо режиму очікування, сучасні водонагрівачі мають досить хорошу теплоізоляцію, вони тримають температуру в рази краще за термоси. Тому увімкнення і вимкнення бойлера нічого не дасть.
Якщо вночі гарячою водою ніхто не користується, термодавач спрацьовує лише кілька разів за ніч, підігрів вмикається ненадовго, електроенергії для нагрівання використовується мало, зате зранку є гаряча вода.
Якщо ж вимкнути бойлер на ніч, то вранці буде велика витрата енергії, доведеться нагрівати всю воду, що остигла за ніч.
Економія буде помітна в разі, якщо бойлер використовують нерегулярно, наприклад, лише під час перебоїв з гарячим водопостачанням. В такій ситуації краще його вимикати. Якщо їдете у відпустку чи відрядження, вихідними виїздите на дачу – вимикайте бойлер перед поїздкою.