Контракти.ua

348  —  06.09
«Краще, щоб путін сам оголосив війну США». Про шахеди, Румунію і casus belli
«Краще, щоб путін сам оголосив війну США». Про шахеди, Румунію і casus belli

Євген Якунов:Перша сутичка американських і німецьких військових у Другій світовій війні сталася 4 вересня 1941 року, коли американський есмінець «Грір» запеленгував німецький підводний човен. Екіпаж човна, зрозумівши, що помічений, атакував американців двома торпедами. «Грір» відповів двома десятками глибинних бомб. Цього разу суперники розійшлися без втрат. Але британський прем'єр Черчілль вже радісно потирав руки: це добрий привід для Америки вступити нарешті у війну з Гітлером.

Однак відповідно до американських законів оголосити війну може лише Конгрес . А в законодавчому органі США зробити це не наважилися.

7 жовтня стався ще один бій, у ньому німецький підводний човен торпедував американський есмінець «Кірні», який супроводжував північноатлантичний конвой. Загинуло 11 американських моряків. Але Конгрес знову промовчав.

31 жовтня німецький човен потопив американський есмінець «Рубен Джойс» і разом з ним 115 з 159 членів команди. І знову жодної реакції.

Німеччина однозначно націлилася на війну. Але на Капітолійському пагорбі цього не помічали...

Британський фельдмаршал Джон Грір Ділл у ті дні так відгукнувся про Америку: «Я ніколи не бачив країни, яка була б такою неготовою до війни».

Нарешті 7 грудня 1941 року японці нападають на американську військово-морську базу Перл-Харбор і США оголошують війну Японії.

Однак – не Німеччині, яка була союзником Японії. Рузвельт і Конгрес все ще коливаються.

І лише коли 11 грудня 1941 року Гітлер, виконуючи свої зобов’язання перед Японією, сам оголошує війну Сполученим Штатам, президент Америки і Конгрес дружно вирішують, що треба таки починати воювати.

...Ви хочете, щоб Румунія вступила у війну з росією через парочку здетонованих шахедів?

Розчарую. НАТО вступить у війну з росією, лише тоді, коли війну оголосять США.

А США оголосять війну не раніше, ніж росія нападе на Перл-Харбор. І то, як бачимо з історії – не факт.

Краще, щоб путін сам оголосив війну США.

Автор: Євген Якунов, журналіст

Статьи по теме
«Якщо Путін переможе в Україні, це стане катастрофою для демократії в усьому світі». Борис Джонсон – колонка для Daily Mail
«Якщо Путін переможе в Україні, це стане катастрофою для демократії в усьому світі». Борис Джонсон – колонка для Daily Mail

Борис Джонсон: У Євгена Пригожина не було надто багато часу, щоб з'ясувати, хто ж таки його вбив. Але все ж таки – він мав досить часу для цього. Між вибухом на борту дуже надійного бізнес-джету Embraer Legacy 600 і тою миттю, коли російський злочинець знепритомнів під час свого запаморочливого падіння на землю, пройшло не більше кількох секунд, але, я впевнений, що він у повній свідомості все таки встиг зрозуміти, що ж саме сталося.
01.09 — 367

Ми захищаємо НАТО чи НАТО допомагає нам захищати себе: кому дякувати?
Ми захищаємо НАТО чи НАТО допомагає нам захищати себе: кому дякувати?

Павло Казарін: Останні півтора року ми маємо питання, на яке ніхто не знає відповіді. Воно звучить просто: чи готовий Кремль воювати з НАТО? Від відповіді на нього залежить набагато більше, ніж ми думаємо. Зокрема наше повоєнне майбутнє.
14.08 — 456

Ракетний терор: хронологія, «логіка» та прогноз
Ракетний терор: хронологія, «логіка» та прогноз

Іван Киричевський: По ракетній атаці росіян 5-6 серпня 2023 року: рашисти повернулись до формату масованих ракетних обстрілів, головною ціллю яких стала саме інфраструктура військового призначення, але це поки що залишилось чомусь непримітним. Давайте пригадаємо ось таку хронологію:
07.08 — 385