Робота в Польщі пропонується у сотнях оголошень у соцмережах. Їх розміщують переважно рекрутери агентств із працевлашутвання.
Українці нерідко натрапляють на недобросовісних посередників, які ошукують охочих працювати у сусідній країні. Як перевірити агентство та що треба знати про шахрайство, TRAVEL РБК-Україна розповідає з посиланням на ukrayina.pl.
У Польщі торік було зареєстровано 8791 фірм, які займалися працевлаштуванням. Великою популярністю агентства користуються серед біженців, які мало орієнтуються на польському ринку праці.
Агенства з працевлаштування виконують роль посередників між роботодавцем і працівниками. Вони зазвичай набирають персонал, тому роботодавцю не треба самостійно займатися пошуком та підбором кадрів.
Насправді, роль агентств з працевлаштування є набагато ширшою. Наприклад, ці форми також відповідають за виплату зарплати працівникам, нарахування лікарняних, відпусток та податків. Більшість агентств займаються легалізацією проживання своїх працівників, інструктують щодо правил безпеки на роботі, пропонують житло.
Така робота агентства допомагає роботодавцям зекономити – не доводиться наймати окремий відділ кадрів.
На практиці робота агентства виглядає так: людина звертається до фірми, переглядає список актуальних вакансій та ознайомлюється з умовами роботи. Якщо все влаштовує – підписується контракт між агенцією та робітником. Далі всі питання щодо документів лежать на плечах агенції.
Для того, щоб погодитися на співпрацю із добросовісним агентством, слід перевірити їхню історію: відгуки на форумах. Агенції, які шукають працівників, повинні бути внесені до Реєстру агентств з працевлаштування, який є загальнодоступним.
Законність діяльності агентства підтверджується також своєчасною сплатою податків на соціальне та медичне страхування, Пенсійний фонд. Варто попросивши агентство надіслати довідку про сплату внесків.
Слід врахувати, що у зв'язку зі значним притоком людей до Польщі з'являється і велика недобросовісних посередників, які обманюють щодо роботи. Щоб не натрапити на шахрайство, слід знати, які схеми поширені:
Нерідко у соцмережах публікують пропозиції не від агентств, а від працедавців. Серед найпоширеніших варіантів – праця у сфері прибирання, готельного бізнесу чи продажів.
Один із зручних способів знайти роботу у Польщі – шукати вакансії на спеціальних сайтах:
Також варто розпитати знайомих, які мають досвід роботи за кордоном.
Нагадаємо, ми писали, що польські підприємці закликають уряд переконати українців залишитися.