Міністр освіти Оксен Лісовий розповів, як відбуватиметься новий навчальний рік в Україні з постійними нічними тривогами.
Очільник Міносвіти Оксен Лісовий розповів, що постійні повітряні тривоги, особливо вночі, дуже впливають на дітей. Тому змушувати школяра йти на уроки після ночі в укритті не будуть.
Про це він розповів у своєму Facebook. Пише ТСН.
"На моє переконання, якщо дитина не виспалася і почувається втомленою на ранок, не варто її змушувати йти на перший урок. Це нормально пропустити заняття й наздогнати цю тему пізніше", – переконаний міністр освіти.
Лісовий наголосив, що зараз потрібно бути реалістами і розуміти, що втомлена дитина навряд чи зможе сприймати матеріал на уроці та мати необхідний рівень концентрації.
"Часом дорослим так само складно сфокусуватися після безсонної ночі, тоді що казати про школярів", – сказав міністр.
Якщо ж учень чи учениця пропускає самостійну чи контрольну, Лісовий пропонує надавати можливість доскласти цю роботу.
"Загалом варто в навчальному процесі фокусуватися на головному, використовуючи всі переваги академічної свободи", – додав Оксен Лісовий.
Він також наголосив, що вчитель, коли почалася тривога в його області, повинен перервати заняття та йти до укриття.
"Якщо є можливість продовжити заняття зі сховища – чудово. Якщо немає – це не катастрофа. Безпека – понад усе. Детальніші рекомендації від Міністерства освіти й науки України опублікуємо незабаром", – зауважив Лісовий.
Міністр освіти наголосив, що сьогодні йдеться не стільки про академічну успішність і правила, скільки про ментальне здоров’я – і школярів, і педагогів.
"Усім зараз важко. Війна стосується кожного з нас. Привносить зміни в життя, в його різні сфери. Додається навантаження, якого б у мирний час не було. Тому зараз, як ніколи, важливо берегти свій ресурс та одне одного. Стійкість – наша суперсила. Ми можемо більше, ніж думаємо. Але водночас маємо дбати про наше фізичне та психічне здоров’я, щоб мати стійке суспільство, яке здатне на більше", – написав Лісовий.
Нагадаємо, в Україні школярів навчатимуть оновленої дисципліни "Захист України". В рамках предмету дітей навчатимуть домедичної допомоги, мінної безпеки, керування дронами та орієнтування на місцевості.