Контракти.ua

587  —  18.08.23
Кремль натисне на експортерів, щоб зупинити обвал рубля, - Bloomberg
Кремль натисне на експортерів, щоб зупинити обвал рубля, - Bloomberg

Російська влада утримається від посилення обмежень на рух капіталу і натомість підготує рекомендації для експортерів, щоб переконати їх відмовитися від більшої частини своїх іноземних доходів для стабілізації рубля.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Bloomberg.

За підсумками зустрічі президента Володимира Путіна в середу з вищими посадовими особами влада зараз розробляє неформальні заходи контролю за рухом капіталу, повідомили анонімні джерела Bloomberg.

Керівні принципи для великих експортерів готуються для окремих компаній і виходитимуть за межі обов'язкового продажу іноземної виручки, включаючи перекази у твердій валюті, такі як виплата дивідендів та кредити, заявили джерела.

Путін був проінформований про плани на зустрічі за участю голови центрального банку Ельвіри Набіулліної та міністра фінансів Антона Силуанова, повідомив газета "Ведомости". За словами джерел Bloomberg, залежно від того, як будуть справи з рублем, формальний контроль за рухом капіталу все ще може бути варіантом.

Незважаючи на зростання рубля на цьому тижні, він, як і раніше, входить у трійку гірших на ринках, що розвиваються, втративши з початку року близько 22%.

Обвал рубля

Різке падіння курсу російської валюти в останні тижні повернуло питання щодо посилення контролю за рухом капіталу до порядку денного уряду. Росія вже вживала таких заходів минулого року, щоб запобігти обвалу рубля після того, як США та їхні союзники ввели широкомасштабні санкції у покарання за вторгнення в Україну.

Оскільки Росія отримала непередбачений прибуток від стрибка цін на сировинні товари, обмеження було частково знято після того, як курс рубля зміцнився настільки, що став проблемою для бюджету, скоротивши доходи від експорту нафти та газу.

Підвищення ставок

У зв'язку із тиском на карбованець центральний банк оголосив минулого тижня, що утримається від покупок іноземної валюти. За цим рішенням було різке підвищення відсоткових ставок до 12% на екстреному засіданні у вівторок.

Дискусії в уряді активізувалися цього тижня після того, як рубль ненадовго подолав позначку 100 за долар уперше з березня минулого року. Ініціативи спочатку обговорювалися на зустрічі уряду та компаній-експортерів у понеділок.

За словами керівників двох фірм, офіційні особи повідомили експортерам, що деякі заходи, що розглядаються, можуть поширюватися на виплати дивідендів і кредити компаній. За їхніми словами, обидві компанії збільшили експортну виручку минулого тижня, коли стало зрозуміло, що уряд може запровадити формальний контроль за рухом капіталу.

За даними центробанку, російські експортери вже продають на ринку понад 80% своєї виручки. У липні Набіулліна заявила, що Банк Росії уважно стежить за продажами іноземної валюти експортерами і лише 1% їх доходів залишається за межами країни.

Статьи по теме
Атаки на НПЗ торкнулись понад 10% потужностей Росії, - Bloomberg
Атаки на НПЗ торкнулись понад 10% потужностей Росії, - Bloomberg

За останні два дні в Російській Федерації було пошкоджено об'єкти, що становлять понад 10% нафтопереробних потужностей.
15.03 — 303

Санкції не впливають? Більшість олігархів з РФ наростили свої статки за рік, - Bloomberg
Санкції не впливають? Більшість олігархів з РФ наростили свої статки за рік, - Bloomberg

Більшість російських мільярдерів змогли наростити свої статки з початку 2023 року. Усього вони збільшилися на 38,575 млрд доларів.
04.12.23 — 491

Росія майже подвоїть військові витрати у 2024 році, - Bloomberg
Росія майже подвоїть військові витрати у 2024 році, - Bloomberg

Росія планує масштабне збільшення військових витрат наступного року. Витрати становитимуть 6% валового внутрішнього продукту країни у 2024 році порівняно з 3,9% у 2023 році та 2,7% у 2021 році.
24.09.23 — 449