Контракти.ua

721  —  13.08.23
Інцидент з витоком води на ЗАЕС став наслідком дій окупантів, - Держатомрегулювання
Інцидент з витоком води на ЗАЕС став наслідком дій окупантів, - Держатомрегулювання

Інцидент з витоком води з першого контура реактора в другий на 4-му енергоблоці Запорізької атомної станції став наслідком безвідповідальних та непередбачуваних дій армії РФ.

Про це в ефірі телемарафону заявив виконуючий обов'язки голови Держатомрегулювання Олег Коріков.

За його словами, атомна електростанція, так само як і теплова електростанція, виробляє пару. Для цього використовується ядерна установка, яка працює за рахунок радіації.

"На атомній електростанції побудований комплекс заходів для того, щоб крім виробництва пари, фактично забезпечити захист населення від неприпустимого впливу радіації. На шляху розповсюдження радіації вибудовуються бар'єри", - сказав він.

Наразі окупанти порушили один з таких бар'єрів-стримувачів радіації.

"Так от, що відбулося з точки зору безпеки на енергоблоці №4: порушена цілісність одного з бар'єрів на шляху розповсюдження радіації в навколишнє середовище. Тобто перший контур - вода, яка омиває ядерне паливо - з'явилася в другому контурі, який має йти на виробництво електрики в турбогенератори. Фактично, завдяки безвідповідальним і непередбачуваним діям окупантів, відбулося порушення цілісності бар'єра", - вказав Коріков.

Нагадаємо, що інцидент з витоком води на 4-му енергоблоці стався 11 серпня. В НАЕК "Енергоатом" прокоментували, що це стало наслідком примусового виведення енергоблока у "гарячий стан".

Статьи по теме
Росія погрожує
Росія погрожує "систематичними" ударами по Києву: що за цим стоїть насправді

Росія погрожує новими ударами по Києву, але справжня причина не має стратегічного пояснення.
26.05 — 276

Росіяни увосьме атакували станцію метро
Росіяни увосьме атакували станцію метро "Лук’янівська" в Києві: які пошкодження та коли вона запрацює

Унаслідок нічної ракетної атаки на Київ увосьме постраждала станція метро «Лук’янівська», а також вихід зі станції «Хрещатик».
24.05 — 456

Росія атакувала будинок, де живе посол Албанії: Тирана викликала російського дипломата
Росія атакувала будинок, де живе посол Албанії: Тирана викликала російського дипломата

Нічна атака РФ на Київ поставила під загрозу життя посла Албанії в Україні. Албанська влада вже вдалася до дипломатичних кроків у відповідь.
24.05 — 310