Контракти.ua

481  —  10.08.23
Чи можуть забрати квартиру за борги з комуналки
Чи можуть забрати квартиру за борги з комуналки

За великих сум заборгованості з оплати комунальних послуг в українців можуть забирати майно навіть під час війни. Хоча частіше на нерухомість накладають арешт.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Особливості покарання та стягнень із споживачів комунальних послуг, які заборгували оплату за рахунками, пояснив керуючий партнер юридичної компанії Winner Ігор Ясько.

За його словами, воєнний стан не звільняє від обов’язку сплачувати за комунальні послуги й у більшості випадків заборгованість можуть стягувати через суд.

"Під час воєнного стану стягнення боргів ЖКГ можливе, але судова практика свідчить про те, що частіше накладають арешт на банківські рахунки, нерухомість (не дозволяється користуватися коштами вище дозволеної суми і вчиняти правочини з власністю), але дуже рідко на квартири і авто звертається стягнення. Про це мова може йти, якщо суми заборгованості дуже великі", – зазначає юрист.

Заборгованість за житлово-комунальні послуги за період після 24 лютого 2022 року заборонено стягувати із людей, які виїхали з окупованих територій або регіонів, де тривають бойові дії.

Для того, що потрапити до реєстру боржників, достатньо мати будь-яку суму боргу.

"Установа, яка надає комунальні послуги, звертається до суду з позовом про стягнення боргу, отримує рішення (частіше за все позитивне, якщо боржник не звернеться до юристів і не надасть докази на свою користь) та виконавчий лист", – пояснює Ігор Ясько.

Наступний крок – звернення до державного чи приватного виконавця із заявою про відкриття виконавчого провадження. Виконавець на підставі виконавчого листа вносить інформацію про особу боржника до реєстру.

Статьи по теме
В Києві зростають ціни на оренду квартир
В Києві зростають ціни на оренду квартир

У квітні ціни на оренду житла у Києві в середньому були співставні з цінами у Львові, але трохи дешевшими, ніж в Ужгороді. За словами голови київського підрозділу Асоціації фахівців з нерухомості України Оксани Ковтун, у Києві переважає попит на якісне житло – 1- та 2-кімнатні квартири, тому вони зростають у ціні.
04.05 — 3268

Квартира чи будинок: яке житло і чому українці купують у 2025 році
Квартира чи будинок: яке житло і чому українці купують у 2025 році

У 2025 році більшість українців, які шукають житло, керуються передусім фінансовими можливостями та рівнем ризиків.
28.04 — 287

Київ чи передмістя: де оренда житла й комуналка
Київ чи передмістя: де оренда житла й комуналка "б’ють" більше по кишені

За останній рік тарифи на комунальні послуги з19,3%, при цьому на їх оплату в українців в середньому йде до 13% доходу. Такі дані наводить Держстат.
30.03 — 2617