Уряд Молдови таким чином вирішив для себе питання російських шпигунів на деякий час.
Країни часто висилають іноземних дипломатів, якщо не мають часу й бажання проводити довготривалу контррозвідувальну систему пошуку проти осіб, яких підозрюють у шпигунстві. Пише ТСН.
Таким чином в етері телемарафону колишній голова Служби зовнішньої розвідки Валерій Кондратюк прокоментував висилання російських дипломатів із Молдови та інших країн.
"Тривалий час сама Республіка Молдова перебувала під контролем російських служб і там була розгорнута "п’ята колона", яка працювала з молдовськими олігархами, а також тіньовим економічним урядом Придністров’я – це вже давно ні для кого не таємниця", - сказав він.
Кондратюк зазначив, що уряд Молдови таким чином вирішив це питання для себе на деякий час.
"Для того, щоб відновити, прислати нових людей, це треба час, підготовка, а на цей час випадає вся російська агентура. Чому? Тому що це ж люди, які безпосередньо проводять із ними (російськими дипломатами, – ред.) зустрічі, контактують, передають інформацію", - сказав колишній голова Служби зовнішньої розвідки.
Кондратюк заявив, що тепер російська агентура буде заморожена на певний час і це дає можливість для Молдови перейти на світові стандарти боротьби зі шпигунами.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що хокеїст із Росії, який виступає за команду першого дивізіону Польщі, був заарештований у п’ятницю польською владою за звинуваченням в участі у кремлівській шпигунській мережі.
Крім того, ми раніше інформували, що Росія продовжує спроби відродити свою шпигунську мережу в Європі, яка постраждала торік. За кількістю російських шпигунів у країні "лідирує" Швейцарія.