Контракти.ua

3680  —  26.07.23
В ЦРУ назвали причину, чому Прігожин скасував похід на Москву
В ЦРУ назвали причину, чому Прігожин скасував похід на Москву

Євгеній Прігожин скасував свій збройний заколот найманців «Вагнера» минулого місяця, тому що його бійці не підтримали такий план.

Про це, як пише Business Insider, сказав директор ЦРУ Вільям Барнс під час Аспенської конференції з безпеки, пояснюючи, чому ватажок російських найманців і колишній близький соратник Владіміра Путіна «задихнувся і повернув назад».

«Деякі з його людей почали боятися. Це було не те, на що вони підписувалися», - пояснив директор американського розвідуправління.

Видання нагадує, що 23 червня колишній «кухар Путіна» виступив з тирадою проти російського військового керівництва і повів загони «Вагнера» в бік Москви. На своєму шляху найманці збили кілька російських військових літаків, а потім різко розвернулися. Тому багато хто дивувався, в чому взагалі був сенс такого бунту.

Виступаючи на Аспенській конференції, Бернс сказав, що Пригожин «вигадував все на ходу». Він також зазначив, що в заколоті брало участь лише 5 тисяч найманців. І цього було не достатньо для того, щоб атакувати Москву. Також під час конференції директор ЦРУ порадив Прігожину завести собі особистого дегустатора. Тому що Владімір Путін керується помстою.

Також в Аспені директор MI6 Річард Мур сказав, що уряд Путіна був охоплений «продажністю, внутрішніми чварами та бездушною некомпетентністю», і що наслідки заколоту Прігожина були «принизливими» для Путіна.

Статьи по теме
Піонтковський озвучив головне завдання Путіна щодо війни в Україні, яке він
Піонтковський озвучив головне завдання Путіна щодо війни в Україні, яке він "продасть" росіянам

Диктатор Путін хоче зачепитися за "почесну нічию".
вчера, 19:17 — 252

Путін зібрався з візитом до Кім Чен Ина. WP припустило, про що говоритимуть диктатори
Путін зібрався з візитом до Кім Чен Ина. WP припустило, про що говоритимуть диктатори

Російський диктатор Володимир Путін зібрався відвідати КНДР. Це посилює занепокоєння з приводу зростання військової співпраці між двома державами.
вчера, 19:07 — 367

Якщо Росія не погодиться з умовами миру, ми примусимо її здатися, - Мелоні
Якщо Росія не погодиться з умовами миру, ми примусимо її здатися, - Мелоні

Росію примусять здатися, якщо Кремль не погодиться з умовами миру.
вчера, 14:27 — 194