Контракти.ua

669  —  13.07.23
В Україні створять єдину базу санкцій: Рада ухвалила закон
В Україні створять єдину базу санкцій: Рада ухвалила закон

Верховна рада ухвалила законопроект, яким пропонується створити єдиний державний реєстр санкцій.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на директора Департаменту санкційної політики Міністерства юстиції Інну Богатих у Facebook.

За її словами, за допомогою створення такого реєстру влада зможе вимагати належного дотримання обмежень, які вже запровадила Україна.

"Досі єдиної публічної бази санкцій не існувало - банки вели свої бази даних, нотаріуси, реєстратори свої - усі викручувалися як могли. Для мене це питання, яке потрібно було вирішити ще дев'ять років тому, проте, незважаючи на очевидність проблеми, чомусь не було достатньої рушійної сили", - зазначила Багатих.

База санкцій буде відкрита та загальнодоступна для всіх громадян, її будуть вести двома мовами - українською та англійською.

У реєстрі, згідно із законом, розмістять таку інформацію:

  • підстави для застосування, зміни чи скасування санкцій;

  • перелік санкцій, що застосовуються до кожної особи;

  • органи, відповідальні за виконання рішення Ради національної безпеки та оборони України щодо застосування санкцій;

  • список осіб, щодо яких застосовано санкції, та відомості для їхньої ідентифікації;

  • відомості про суб'єкт внесення пропозиції щодо застосування санкції;

  • інші відомості, зазначені у положенні про державний реєстр санкцій.

Нагадаємо, Україна з початку війни з Росією вже запровадила низку санкцій проти фізичних та юридичних осіб з країни-агресора і не тільки. Обмеження вводять проти компаній та людей, які причетні до агресії проти України.

Статьи по теме
Росія планує буферну зону з боку Придністров’я: експерт оцінив можливості ворога
Росія планує буферну зону з боку Придністров’я: експерт оцінив можливості ворога

За наявною інформацією, за останні 12 років Москва не надсилала до Придністров’я жодних додаткових сил та засобів.
09.04 — 260

"Ми не є пріоритетом": Зеленський оцінив вплив війни з Іраном на підтримку США

Президент України Володимир Зеленський заявив, що затяжна війна США та Ізраїлю проти Ірану може ще більше послабити американську підтримку Києва.
05.04 — 207

У Міноборони назвали кількість уражених цілей РФ за березень
У Міноборони назвали кількість уражених цілей РФ за березень

Міністерство оборони повідомило, що за березень Сили оборони України уразили понад 151 тисячу цілей ворога.
05.04 — 194