Про цей район ходять легенди. Хтось читав про нього в книгах, хтось бачив фільми, комусь він здається старим і непривітним. Це все про Поділ. Мій Київ зібрав для вас дванадцять невідомих фактів про незвичайний район Києва.
Поділ виник ще за часів Київської Русі. На подолі міста (околиці) розташовувалися ремісничі майстерні та велике торжище. Відлуння того періоду можна зустріти у назвах вулиць – Хорива, Щекавицька, Кирилівська, а на місці давньоруського торжища стоїть Житній ринок.
Після руйнування Києва татаро-монголами у 1241 році, Поділ став центром міста. Саме тут розташовувалися Магістрат, а пізніше було збудовано і ратушу.
У різні часи Поділ ставав притулком для культурних та історичних діячів. Так саме на Подолі Михайло Булгаков почав писати свій знаменитий роман «Майстер та Маргарита». Саме на Подолі письменник поселив сім'ю Турбіних – героїв роману «Біла гвардія». Будинок Булгакова досі зберігся у первозданному вигляді і діє як будинок-музей.
Подейкують, що, прогулюючись непривітним осіннім днем Подолом, до Миколи Гоголя прийшла ідея написати розповідь «Ніс». Щоправда, це чи вигадка досі невідома, але пам'ятник гоголівському носу шанувальники творчості письменника на Андріївському узвозі поставили.
"Замок Річарда" - будова в стилі вікторіанської епохи на Андріївському узвозі має цікаву історію. Побудований на початку ХХ століття він неодноразово змінював власників. Причиною тому за київськими легендами було прокляття. Так усі власники після придбання замку раптово вмирали. А будинок і сьогодні стоїть занедбаним.
У 1370-80-ті роки, коли Поділ став центром Києва, на Замковій горі було споруджено дерев'яний замок литовського воєводи. Він проіснував всього 100 років, а оптом був спалений до тла монгольською навалою.
Києво-Могилянська академія, що знаходиться в центрі Подолу, в різний час була альма-матером для видатних діячів мистецтва, науки та політики, таких як Іван Мазепа, Богдан Хмельницький, Пилип Орлик, Григорій Сковорода та багато інших.
Письменник Олександр Купрін на самому початку своєї творчої кар'єри жив саме на Подолі — у дешевому готелі поряд із Перехрестям Боричового узвозу та вулиці Сагайдачного. Тут він заробляв собі на їжу та оплату житла розвантаженням товарів із торгових суден.
За часів Радянського Союзу з вулиці Сагайдачного прибрали трамвай, щоб збудувати станції метро Контрактова та Поштова площа. До цього прямим маршрутом можна було доїхати з Подолу до центру міста. Трамвай проїжджав Європейську площу та прямував у бік Маріїнського парку.
Продовження нашого списку можете знайти на My-Kiev.com. Ви дізнаєтесь ще 3 цікавих факти, а також більше нових подробиць про Поділ і не тільки.