Контракти.ua

389  —  30.06.23
НБУ готується до пом’якшення валютних обмежень
НБУ готується до пом’якшення валютних обмежень

Правління НБУ 29 червня 2023 року затвердило Стратегію пом’якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування.

Про це йдеться в повідомленні регулятора.

Підготовка Стратегії - один зі структурних маяків у рамках програми МВФ. Її затвердження означає виконання Україною чергового структурного маяка.

Стратегія складається з трьох основних напрямів — пом’якшення валютних обмежень, перехід до більшої гнучкості курсу і повернення до принципів інфляційного таргетування.

У НБУ зазначили, що кроки з реалізації Стратегії прив’язуватимуться не до конкретних дат, а до формування зумовлених нею передумов. Так, належні передумови, що склалися, дозволили НБУ пом’якшити цілу низку валютних обмежень у червні. Водночас, передумови для наступних кроків ще формуються.

У центробанку зазначають, що завдяки такому підходу повернення в перспективі до інфляційного таргетування з плаваючим обмінним курсом відбуватиметься впорядкованим, консистентним способом. Це дасть змогу мінімізувати ризики для цінової та фінансової стабільності та максимізувати потенціал для стійкого економічного відновлення.

НБУ зберігатиме жорсткі монетарні умови шляхом підтримання достатньо високого рівня відсоткових ставок у реальному вимірі. Це забезпечуватиме високу привабливість гривневих активів і, таким чином, дасть змогу мінімізувати ризики для курсової стійкості.

Статьи по теме
НБУ залишив облікову ставку без змін: що вплинуло на рішення
НБУ залишив облікову ставку без змін: що вплинуло на рішення

Національний банк України (НБУ) ухвалив рішення зберегти облікову ставку на рівні 13,0% річних з 20 вересня 2024 року.
вчера, 19:01 — 211

НБУ спрогнозував подальше зростання цін
НБУ спрогнозував подальше зростання цін

У серпні споживча інфляція в річному вимірі пришвидшилася до 7,5% з 5,4% у липні; інфляційний тиск зберігатиметься й у наступні місяці.
12.09 — 199

Резерви України зросли на 5 млрд доларів після падіння чотири місяці поспіль
Резерви України зросли на 5 млрд доларів після падіння чотири місяці поспіль

Міжнародні резерви України протягом серпня 2024 року збільшилися на 13,7% (на 5,096 млрд доларів) до 42,331 млрд доларів. Резерви зросли завдяки допомозі ЄС та США.
09.09 — 141