Контракти.ua

563  —  15.06.23
У Німеччині стартували найбільші в історії навчання повітряних сил НАТО: чому це важливо для України
У Німеччині стартували найбільші в історії навчання повітряних сил НАТО: чому це важливо для України

Навчання є доказом дуже складних можливостей Повітряних сил, з якими росіяни, здається, не можуть зрівнятися.

12 червня, у Німеччині розпочалися навчання повітряних сил НАТО, які вважаються найбільшими в історії Альянсу. Air Defender 2023 об'єднує 250 військових літаків, включаючи 190 винищувачів, та 10 000 військовослужбовців. Пише ТСН. 

Про це пише CNN.

Навчальні заняття спрямовані на підвищення готовності та здатності Альянсу "захищати міста та критичну інфраструктуру від нападів літаків, безпілотників та ракет", згідно з пресрелізом НАТО.

Незважаючи на те, що навчання під керівництвом Німеччини готуються протягом кількох років, їхнє значення тепер, коли Москва завдає жорстокі повітряні удари по українських містах у рамках свого вторгнення до сусідньої країни, яке триває вже 16 місяців, набуває надзвичайної ваги, особливо для президента Росії Володимира Путіна.

Лише зранку у вівторок, 13 червня, російські ракети обстріляли центральне українське місто Кривий Ріг, убивши щонайменше 11 людей і поранивши 28, повідомив голова Криворізької міської військової адміністрації Олександр Вілкул.

Ще троє людей загинули в чорноморському портовому місті Одеса внаслідок обстрілу Росією чотирма крилатими ракетами "Калібр", повідомляє оперативне командування ЗСУ "Південь".

Оскільки повномасштабне вторгнення Росії почалося в лютому 2022 року, в НАТО стурбовані тим, що руйнування, які Москва завдала містам України, можуть перекинутися за межі країни.

Військова підтримка України членами НАТО, включаючи танки, бронетехніку та інше озброєння, яке використовується в поточному наступі Києва, постійно викликає погрози відплати з боку Росії.

Учасники Альянсу планують постачати в Україну винищувачі F-16 того ж типу, які беруть участь у нинішніх військових навчаннях.

Організація Північноатлантичного договору була створена після Другої світової війни для захисту західних країн від Радянського Союзу, і Альянс містить положення про взаємну оборону, згідно з яким напад на будь-якого одного члена вважається нападом на всіх.

Країни НАТО кажуть, що вторгнення Москви в Україну зробило це положення про оборону ще більш важливим.

“Air Defender необхідний, тому що ми живемо в більш небезпечному світі. Оскільки ми стикаємося з найбільшою кризою безпеки за покоління, ми об’єднані, щоб забезпечити безпеку наших країн і наших людей”, — заявила речниця НАТО Оана Лунгеску.

"Я була б дуже здивована, якби будь-який світовий лідер не приділяв уваги тому, що це показує з точки зору духу союзу, що означає силу цього союзу, і це стосується і господаря Кремля, Путіна", — заявила почесна пані посол Сполучених Штатів у Німеччині Еймі Гутман перед початком навчань.

“Територія НАТО — це червона лінія, і ми готові захищати кожен її дюйм", — сказав генерал-лейтенант Інго Герхарц, командувач Повітряних сил Німеччини.

Страшний "конгломерат" зброї

Ця територія НАТО включає п’ять членів Альянсу, які беруть участь у навчаннях, які мають спільний кордон з Росією – Норвегію, Фінляндію, Естонію, Латвію та Литву. Два з них — Естонія та Латвія — приймуть невеликі частини навчань.

Іншими учасниками є такі члени НАТО, як Бельгія, Болгарія, Хорватія, Чеська Республіка, Данія, Франція, Греція, Угорщина, Італія, Нідерланди, Польща, Румунія, Словенія, Іспанія, Швеція, Туреччина, Сполучене Королівство та Сполучені Штати, а також кандидати в НАТО Швеція та Японія, які нарощували свої зв’язки з Альянсом.

До бойової авіації входять американські стелс-винищувачі F-35 та F-15; F-16 від США, Туреччини та Греції; Eurofighter з Іспанії та Великої Британії; німецькі Tornado; американські та фінські F/A-18; угорські Gripen; а також американські штурмові літаки A-10.

Це велика кількість учасників і літаків, які можуть створити труднощі з координацією в будь-якому реальному конфлікті. Але аналітики кажуть, що саме це робить Air Defender таким важливим.

Він “точно відображає суміш систем озброєнь, розроблених різними країнами, які повинні діяти разом у рамках кампанії протиповітряної оборони”, — сказала Брінн Таннегілл, аналітикиня аналітичного центру RAND Corp.

Залучені пілоти також відзначили важливість практики.

"Тренування, подібні до цього, є важливими, оскільки у наступному конфлікті, коли нас можуть запросити захищати НАТО, немає місця для помилок," — сказав майор Адам Кейсі, пілот американського літака A-10.

Таннегілл сказала, що планувальники навчань змогли включити в них сценарії конфлікту в Україні в реальному часі.

"Це відображає деякі тактичні проблеми, які спостерігаються в Україні, такі як перехоплення ракет і тактична авіаційна підтримка військ", — додала вона.

Пітер Лейтон, співробітник Азійського інституту Гріффіта та колишній офіцер Королівських Повітряних сил Австралії, сказав, що Air Defender 2023 повинен дати російським військовим планувальникам багато про що подумати.

“Масштаб навчань і складність підготовки значно перевищують можливості, які російські Повітряні сили продемонстрували в Україні. Навчання є доказом дуже складних можливостей Повітряних сил, з якими росіяни, здається, не можуть зрівнятися”, — сказав він.

Загалом США мають найбільший контингент літаків, які беруть участь у Air Defender 2023 — 100 літаків із 42 різних штатів, більшість з яких — із підрозділів Повітряної Національної гвардії.

Аналітики кажуть, що використання Повітряних сил Національної гвардії, а не звичайних літаків Повітряних сил, дає планувальникам більшу впевненість у тому, що навчання можуть пройти, як очікувалося.

“Повітряні сили Національної гвардії можна використовувати на довгостроковій перспективі з достатньою впевненістю, що вони не будуть перенаправлені в операцію на випадок надзвичайної ситуації в останню хвилину”, — сказав Лейтон.

“Якщо беруть участь активні підрозділи, це означає, що вони не виконують свою звичайну роботу”, — сказала Таннегілл.

Двотижневі навчання НАТО завершуються 23 червня.

Раніше ми повідомляли, що українські військові у Великій Британії завершили навчання з керування самохідними артилерійськими установками AS90 і танками Challenger 2.