Контракти.ua

845  —  14.06
Автопаливо почне дорожчати найближчими днями
Автопаливо почне дорожчати найближчими днями

Довоєнні податки повертаються з 1 липня, проте на АЗС почнуть до цього готуватися заздалегідь – паливо зросте в ціні вже найближчим часом, щоб оператори могли закупити нову партію та торгувати без перебоїв.

Про це повідомив засновник групи "Прайм" Дмитро Леушкін на сторінці у Facebook.

За його словами, мережі АЗС почнуть підвищувати ціни на пальне з середини червня через те, що з 1 липня повертається 20% ПДВ на паливо та акциз, який діяв до війни.

"Нас чекає зростання цін від 7 до 10 гривень, залежно від котирувань на той момент... зростання цін на стелах буде не пропорційне зростанню самого пального, частину компенсують зниженням маркетингових знижок. Умовно це буде виглядати як три-п'ять гривень на стелі прикрутять решту відріжуть від будь-яких бонусів", - написав експерт.

Він також наголосив, що це означає сплеск цін на все, включаючи тарифи на перевезення.

Оскільки пальне почне дорожчати найближчими днями, то запастись дешевим паливом не вийде. До того ж бажання багатьох українців, компаній та аграріїв встигнути закупити дешевше паливо ще більше "розігріє" ринок.

"Однозначно у всіх компаній є логістичне плече, грубо кругообіг бензовозу становить тиждень... і до двох. Залежно від черг на кордонах, довжини колії та інших факторів. Тож і свято цін теж розпочнеться за два тижні до сакральної дати 1 липня. Не різко, але поступово та з прискоренням", - додав він.

Статьи по теме
Мережі АЗС продовжують підвищувати ціни на автогаз
Мережі АЗС продовжують підвищувати ціни на автогаз

Протягом тижня, з 6 до 10 листопада, середня роздрібна ціна на газ збільшилася на 1,65 грн, до 32,66 грн/л.
12.11 — 1090

Нацбанк попередив про зростання цін на пальне в Україні
Нацбанк попередив про зростання цін на пальне в Україні

Пальне буде дорожчати до кінця 2023 року, проте наступного року ціни стабілізуються.
04.11 — 1135

У світі зростає дефіцит дизпалива – Bloomberg
У світі зростає дефіцит дизпалива – Bloomberg

Світові нафтопереробні заводи не можуть виробляти достатньо дизельного палива, що відкриває новий виток інфляції та позбавляє світову економіку пального, яке живить як промисловість так і транспорт.
18.09 — 876