Росія може розповсюджувати дезінформаційні та провокаційні повідомлення, щоб змусити Україну спростовувати їх та видавати якомога більше даних про себе.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заступницю міністра оборони Ганну Маляр.
"Війна не буває без втрат. Найстрашніші, але неминучі втрати - це люди. І на жаль, ще не створили військову техніку, яку неможливо знищити", - написала вона.
Маляр зауважила, що сучасні війни проходять у двох вимірах - реальному та інформаційному. При цьому в останньому бої не менш запеклі. У них теж є певні задачі, правила та закони.
Так, будь-яка сторона збройного конфлікту хоче показати втрати противника і засекречує свої втрати під час активної фази бойових дій.
Вона також пояснила, чому це робиться: адже чим більше відкрито інформації про противника, тим простіше прорахувати його спроможності та плани.
"Крім розвідки, а в росіян вона зараз дуже ускладнена на нашій території, є ще способи витягування потрібної інформації через вкидування в інфопростір провокацій", - зазначила заступниця міністра.
Таким чином можна змусити іншу сторону видати якомога більше даних про себе. Зокрема, через спонукання до виправдання та спростувань.
Для цього й закидуються дуже завищені цифри в очікуванні, що ми, обурюючись, почнемо спростовувати і видамо якусь інформацію чи непрямі орієнтири на них.
З цією ж метою й закидується дезінформація про зникнення головнокомандувача чи інших командувачів - в очікуванні коментарів та спростувань з демонстрацією на фото та відео локацій - де ж вони насправді.
"Тому, треба розуміти, що ми інформацією теж воюємо, як і ворог", - додала Маляр.
Російські пропагандисти постійно поширюють дезінформацію про українську владу та військове командування.
Зокрема, росіяни запускали фейк про зникнення головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, а потім писали про нібито його поранення. Згодом сам Залужний розвінчав фейк про своє "тяжке поранення".
Маляр пояснювала, що таким чином РФ намагається підірвати психологічну стійкість та єдність українців.