Контракти.ua

474  —  10.06
Відсутність Червоного хреста на тимчасово окупованій Херсонщині "є самознищенням" — Зеленський
Відсутність Червоного хреста на тимчасово окупованій Херсонщині

Окупанти повністю кинули напризволяще людей на лівобережній частині Херсонщини, заявив президент.

Президент України Володимир Зеленський традиційно звернувся до громадян 8 червня. Він розповів про боротьбу з наслідками підриву ГЕС, терор окупантів на Херсонщині, подолання проблем із питною водою та ситуацію на фронті. Пише ТСН. 

На всіх рівнях держави та місцевої влади триває робота задля порятунку якнайбільшої кількості людей із затоплених районів. Евакуація триває. Зеленський подякував військовим, надзвичайникам, правоохоронцям і всім залученим до рятування постраждалих.

"На нашій вільній території є присутність міжнародних організацій, конкретна допомога. Зокрема, це український Червоний Хрест та багато інших. Я вдячний кожній організації, кожному волонтеру, кожній компанії, які реально долучилися до рятувальної операції", - наголосив президент. 

Водночас він зазначив, що відсутність деяких міжнародних організацій, зокрема й Червоного хреста, у зоні лиха саме на окупованій території і відсутність їхньої допомоги там українцям "є просто самознищенням".

Терор окупантів на Херсонщині

Загарбники намагаються ще погіршити ситуацію. Вони свідомо продовжують обстрілювати Херсон і громади області, які вже затоплені. Росіяни атакують навіть точки евакуації. 

"Окупанти повністю кинули напризволяще людей на лівобережній частині Херсонщини. Там уже другу добу лише розширюється катастрофа. І це також абсолютно свідомий вибір російського керівництва. Немає зараз у світі тих, хто не побачив би, що Росією керують нелюди. Нелюди, які особисто і є найбільшою катастрофою на планеті сьогодні. Ми маємо зробити разом із партнерами все, щоб світ довів, що вміє справлятись із такими катастрофами, із такими терористами.", - наголосив український лідер.

Проблеми з питною водою

Для вирішення ситуації з питною водою є ресурси, гроші та відповідні рішення. Влада зробить усе, щоб забезпечити людей водою, попри катастрофу такого масштабу. Окремо президент провів нараду щодо водопостачання на Днпропетровщині - у Кривому Розі, Марганці, Нікополі, Покрові та не тільки. 

"Ситуація з інфраструктурою, природними збитками. Шкода від російського теракту дуже значна, це всім зрозуміло. Але має бути зрозуміло й те, що немає альтернатив, окрім максимального відновлення й максимальної відбудови. Можливо, це Росія залишиться спустошеною після Путіна, але не Україна", - наголосив Зеленський.

Ситуація на фронті

Він подякував командувачам підрозділів "Хортиця" і "Таврія", а також усім, хто воює на найгарячіших напрямках. На Донеччині тривають дуже жорсткі бої, але є результат, зазначив президент.

"Дякую кожному нашому воїну! Авдіївка, Марʼїнка, увесь схід, ситуація на півдні, ситуація після підриву росіянами дамби нашої рідної Каховки – бачимо кожну деталь. Але озвучувати – не сьогодні", - сказав Зеленський.