Контракти.ua

966  —  10.06
Російська "еліта" незадоволена перспективами Путіна щодо війни в Україні — Bloomberg
Російська

Так звана "еліта" Росії не вірить у перемогу Путіна у війні проти України. Водночас відкрито протистояти російському диктаторові ніхто не хоче.

Російських еліт охоплює дедалі похмуріший настрій щодо перспектив президента РФ Володимира Путіна у війні в Україні. Водночас навіть найбільш оптимістичні бачать "заморожений" конфлікт найкращим доступним виходом для Кремля. Пише ТСН. 

Про це пише видання Bloomberg з посиланням на власні джерела.

За словами анонімних росіян, багато хто з так званої політичної та бізнес-еліти РФ втомився від війни і хоче її зупинити, хоча вони сумніваються, що Путін припинить бойові дії. Водночас ніхто не наважується протистояти російському диктаторові відкрито, попри те, що "абсолютна віра" в його лідерство похитнулася.

Анонімні джерела видання переконані, що найсприятливішою перспективою для РФ зараз були б переговори, які заморозили б конфлікт і дозволили Путіну проголосити піррову перемогу шляхом утримання частини захоплених українських територій.

"Еліти зайшли в глухий кут: вони бояться стати цапами відбувайлами за безглузду війну", — сказав Кирило Рогов, ексрадник російського уряду, який залишив РФ після вторгнення до України.

Розчарування, яке починає побутувати у російському уряді, ймовірно, посилить гру звинувачень щодо відповідальності за невдале вторгнення. Через те, що Кремль зіткнувся з українським контрнаступом, який підтримують США та Європа, серед російських чиновників дуже знизились очікування будь-яких значних успіхів на полі бою.

Крім того, атаки всередині Росії посилюють відчуття незахищеності серед росіян. Бойові дії також почалися і в Білгородській області, що межує з Україною, підриваючи імідж Путіна як гаранта безпеки Росії.

Наразі опитування показують, що більшість пересічних росіян досі продовжують підтримувати Путіна, який змішав ностальгію за радянською епохою з імперським минулим Росії, стверджуючи, що він захищає інтереси країни та повертає "історичні землі".

Навіть ті, хто підтримує вторгнення та хоче посилити боротьбу проти України, втратили віру щодо перспектив Росії у війні, яка мала завершитися за кілька днів, але триває 16-й місяць.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський розповів, що Росія шукає можливості вийти з війни. Проте український лідер і далі не має наміру вести переговори з диктатором Путіним.