Контракти.ua

543  —  07.06
США заборонили турецькій авіакомпанії здійснювати польоти до РФ на літаках Boeing
США заборонили турецькій авіакомпанії здійснювати польоти до РФ на літаках Boeing

США заборонили турецькій авіакомпанії здійснювати польоти до Росії на літаках Boeing 737 MAX.

Влада США заблокувала можливість для турецької авіакомпанії Southwind Airlines виконувати рейси до Росії на американських літаках Boeing 737 MAX. США пригрозили Southwind санкціями і заборонили обслуговувати її літаки за кордоном. Пише ТСН. 

Про це пишуть "Известия" з посиланням на джерела серед російських перевізників.

Після цього Southwind звернулася до авіакомпаній РФ з проханням перевезти її пасажирів з уже проданими квитками, розповіло джерело в одному з найбільших перевізників до РФ. Співрозмовник в іншій організації підтвердив, що Southwind з аналогічним запитом виходила й до них.

Безпосередньо заборонити польоти турецькому перевізнику до Росії влада США не може. Найімовірніше, вони або пригрозили санкціями, або внесли літаки Southwind Airlines до свого списку санкцій, що фактично блокує можливість обслуговувати їх за кордоном, зазначив топ-менеджер у третій російській авіакомпанії.

Останній такий список Бюро промисловості та безпеки Мінторгу США опублікувало 3 березня – у ньому літаків Southwind ще не було.

Southwind Airlines – турецька чартерна авіакомпанія, яку створив туристичний холдинг Pegas Touristik 2022 року для перевезення росіян на курорти Туреччини. Флот авіакомпанії частково складається з колишніх літаків російської Nordwind Airlines. У парку Southwind Airlines є три Boeing 737 MAX. Польоти до Росії останнім часом здійснювали два з них. Обидва належать американському лізингодавцю Air Lease Corporation. Зокрема, літаки здійснювали по 10-12 розворотних рейсів на тиждень до Уфи, Самари, Новосибірська, Оренбурга, Калінінграда і Нижнього Новгорода.

Нагадаємо, китайські авіакомпанії уникають повітряного простору Росії під час рейсів до США.