Контракти.ua

1512  —  05.06
Зеленський запропонував Росії "дипломатичний шлях" закінчення війни
Зеленський запропонував Росії

Росії слід вже почати виводити свої війська, а не чекати, поки загине багато людей і Україна виштовхала їх силою.

Президент Володимир Зеленський заявив, що готовий дипломатичним шляхом закінчити російську війну проти України, якщо Росія погодиться вивести свої війська з окупованих території України, не очікуючи, поки Україна зробить це силовим шляхом. Пише ТСН. 

Про це президент заявив під час свого інтервʼю латиноамериканським ЗМІ.

Він зазначив, що Росії слід вже почати виводити свої війська, а не чекати, поки загине багато людей і Україна виштовхала їх силою.

"Я вважаю, що це велика різниця. Так, результат однаковий, з одного боку. Я вважаю, що ні. Я вважаю, що ми деокупуємо наші території. А яким чином, для мене дуже важливо – втрачати людей або зменшити втрати. І від цього залежить потім, знову ж таки, чи готові ми до будь-якого діалогу", сказав Зеленський.

Він підкреслив, що лише від рішення Кремля залежить те, яким чином Україна деокупує свої землі.

"Сьогодні це бачать наші партнери. І вже ті країни, які були скептичні, наприклад, Німеччина, канцлер Шольц, відкрито говорить: "Я вважаю, що з Росією немає про що говорити, поки вона не вийде з території". Зверніть увагу, не поки Україна деокупує, а поки Росія не вийде, тому що тут є логіка для мене. Якщо ти хочеш зі мною розмовляти і розмовляти з цивілізованим світом, ти повинен не чекати, поки тебе виб’ють силою. І виб’ють. Тому що, вибиваючи силою і армією, ми втрачаємо людей. Питання не в часі, бог з ним, заради перемоги ми не втомлюємось. Якщо ми вибиваємо силою, то коли ми їх витиснемо з нашої території, про що їм з нами говорити? Який сенс вже говорити?" - сказав Зеленський.

Президент зазначив, що тоді Росія буде шукати собі інших лідерів, які зможуть знайти підхід до всього цивілізованого світу, знайти можливість, щоб з ними люди якісь сідали хоч про щось говорити, тому що після того, що вони зробили, до діалогу з ними ніхто не готовий.

"Це якщо ми вибиваємо силою, тому така велика різниця", - сказав голова держави.

Зеленський також висловив впевненість втому, що інше керівництво Російської Федерації буде шукати вихід з ситуації, а російське суспільство вже починає розуміти питання "внутрішнього вибуху — це питання часу".

Також президент назвав підміною фактів і понять заяви російського керівництва про те, що, якщо Росія програє в цій війні, то її не буде.

"Якщо ми будемо битися до кінця і витиснемо їх силою, їх точно не буде в тому вигляді, в якому вони є зараз. Тому що в них буде вибух суспільний, що вони втратили і державу, і повагу, і місце за дипломатичним столом, і втратили армію, все втратили. В них буде всередині революція і не одна. Бо велика територія, і різні люди, різні народи там живуть. Тому буде багато всього", - сказав Зеленський.

Президент додав, що для теперішнього керівництва Росії вже нема простого виходу бо "вони вбивці".

Нагадаємо, раніше прессекретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що російський диктатор готовий до будь-яких контактів, аби досягти необхідних для Росії цілей, щоб уникнути продовження війни проти України.

Крім того, ми раніше інформували, що Верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що у разі припинення постачання зброї в Україну конфлікт із Росією закінчиться для неї “миром капітуляції”. Після цього українська держава перетвориться на “другу Білорусь”.