Контракти.ua

563  —  01.06
Росія хоче отримати контроль над Арктикою, – NY Times
Росія хоче отримати контроль над Арктикою, – NY Times

Зміна клімату прискорює та посилює конкуренцію в Арктиці, як ніколи раніше, відкриваючи регіон для більшої комерційної та стратегічної боротьби саме в той момент, коли Росія, Китай і Захід прагнуть розширити там свою військову присутність.

Про це пише Стівен Ерлангер, головний дипломатичний кореспондент The New York Times у Європі.

Зростаюча важливість регіону підкреслюється поїздками державного секретаря США Ентоні Блінкена, який візьме участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО в Норвегії 1 червня.

Цього тижня Блінкен планує також відвідати Швецію та Фінляндію, зустрітися з лідерами всіх трьох країн, які тиснуть на Туреччину, щоб ратифікувати швидкий вступ Швеції до НАТО. У п’ятницю в Гельсінкі, столиці найновішого члена НАТО, він виступить з великою промовою про Україну, НАТО і РФ.

Тривалий час країни неохоче обговорювали Арктику як можливу військову зону. Але це швидко змінюється.

Російська агресія плюс зміна клімату створюють "ідеальний шторм", сказав Матті Песу, аналітик Фінського інституту міжнародних відносин. Існує нова атмосфера холодної війни, змішана з танучою кригою, яка впливає на військове планування та відкриває нові економічні можливості та доступ до природних ресурсів.

Хоча НАТО вигідні труднощі Росії в Україні, насправді Альянс має значну вразливість на півночі.

Зі зміною клімату судноплавні шляхи стають менш скованим льодом і легшими для навігації, що робить Арктику більш доступною та привабливою для конкурентної комерційної експлуатації, а також військового авантюризму.

Росія заявила, що хоче зробити Арктику своєю – п'ятим військовим округом нарівні з іншими чотирма, – сказав Роберт Дальшо (Robert Dalsjo), директор з досліджень Шведського агентства оборонних досліджень.

Китай також був зайнятий спробами утвердитися в регіоні та використовувати нові незаморожені маршрути. І це одна з причин, чому НАТО вважає Китай серйозною проблемою для безпеки.

Статьи по теме
Генерал США Міллі пішов з посади та розкритикував Трампа
Генерал США Міллі пішов з посади та розкритикував Трампа

Американський генерал Марк Міллі залишив посаду голови Об'єднаного комітету начальників штабів Сполучених Штатів Америки.
30.09 — 446

Чи може Росія стати миролюбною після відходу Путіна: оцінка глави МЗС Фінляндії
Чи може Росія стати миролюбною після відходу Путіна: оцінка глави МЗС Фінляндії

Росія, ймовірно, не перетвориться на миролюбну демократію у разі відходу диктатора Володимира Путіна від влади.
26.09 — 484

Росіяни отримують обладнання компанії Halliburton, попри її вихід з РФ, - ЗМІ
Росіяни отримують обладнання компанії Halliburton, попри її вихід з РФ, - ЗМІ

Росія продовжує отримувати обладнання, вироблене одним з найбільших світових постачальників продуктів і послуг для розвідки нафти і газу Halliburton. Цьому не заважає вихід компанії Halliburton з ринку РФ.
19.09 — 1197