Контракти.ua

417  —  29.05
Вченим вперше вдалося зафіксували гігантський циклон на північному полюсі Урану
Вченим вперше вдалося зафіксували гігантський циклон на північному полюсі Урану

Дослідники кажуть, що циклон на Урані схожий на полярні циклони Сатурна.

Астрономам вдалося вперше зафіксувати величезний циклон на північному полюсі планети Уран. Пише ТСН. 

Про це повідомляє видання Science Alert.

Уран обертається навколо нашої зірки Сонця за 84 земних роки, науковці ще не могли це явище, коли востаннє північний полюс Урану був спрямований на нашу планету.

Повідомляється, що вчені використали дані радіоастрономічної обсерваторії «Дуже Великий Масив ім. Карла Янського» і зафіксували зміни температури на Урані, також зміни відбулись у швидкості вітру та коливаннях слідів газу на Урані.

Вчені вже давно знають, що на південному полюсі Урана дмуть постійні і дуже сильні вітри. Коли в 1986 році апарат NASA «Вояджер-2» пролітав біля планети, він зафіксував там високу швидкість вітру. Однак «Вояджеру» не вдалося побачити північний полюс через нахил Урану.

На цей раз вчені зафіксували, що дані теплового випромінювання зафіксували тепліше і сухіше циркулююче повітря на північному полюсі, що означає про сильний циклон.

Дослідники кажуть, що циклон на Урані схожий на полярні циклони, які раніше місія «Кассіні» спостерігала на Сатурні.

Вчені заявили, що завдяки цим дослідженням стало достеменно відомо, що циклони, які обертаються в тому ж напрямку, що і планета, й антициклони, які обертаються у протилежному напрямку, тепер ідентифіковані на полюсах кожної планети Сонячної системи, у якої є атмосфера.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що астрономи зафіксували найпотужніший космічний вибух в історії. Ця подія отримала назву AT2021lwx.

Крім того, ми раніше інформували, що астрономи вперше спостерігали за поглинанням планети зіркою, що помирає. Згідно з гіпотезою астрономів, така ж доля очікує Землю приблизно через 5 мільярдів років.