Контракти.ua

795  —  28.05
Рік триває чотирі дні: вчені виявили рідкісну екзопланету
Рік триває чотирі дні: вчені виявили рідкісну екзопланету

Це гаряча планета – температура тут становить приблизно 1200 градусів Цельсія.

Астрономи за допомогою космічного телескопа TESS виявили нову екзопланету, яка належить до типу "супер-Нептун". Пише ТСН. 

Про це пише Phys.

Телескоп TESS виявив біля сонцеподібної зірки під назвою TOI-2498 новий гарячий світ, який вчені віднесли до типу "супер-Нептун" та назвали TOI-2498 b. Що стосується зірки, навколо якої обертається ця планета, то вона приблизно на 26% більша за Сонце за розмірами і на 12% більша за нашу нашу зірку за масою.

Екзопланета TOI-2498 b приблизно вшестеро більша за Землю за розмірами і приблизно у 35 разів більша за нашу планету за масою. Вона обертається навколо зірки на відстані майже 7,5 млн км (для порівняння відстань від Меркурія до Сонця – 67 млн км).

Рік на планеті триває лише майже 4 земні дні, тобто за цей час TOI-2498 b здійснює повний оберт навколо своєї зірки. Це гаряча планета, адже температура тут становить приблизно 1200 градусів Цельсія.

Вчені припускають, що вік планети становить приблизно 3,6 млрд років, тобто вона майже на 1 млрд років молодша за Землю.

Раніше вчені заявили, що в найближчій до нас ділянці космосу, на відстані 90 світлових років від нашої планети, вони виявили нову екзопланету, характеристики якої дуже схожі на параметри Землі.