Контракти.ua

284  —  26.05.23
Як підтвердити робочий стаж якщо загубили трудову книжку
Як підтвердити робочий стаж якщо загубили трудову книжку

В Україні робочий стаж можна підтвердити за допомогою трудової книжки. Втім, бувають випадки, коли записи в ній зроблено некоректно або трудова книжка втрачена. Розповідаємо, як підтвердити робочий стаж без трудової книжки.

Закон встановлює, що трудова книжка — це основний документ про роботу кожної особи, а отже, кожного потенційного пенсіонера. Якщо у нас є неточні записи або відсутні відрахування в Пенсійний фонд, можливо, був збій системи, тоді такій особі треба додатково підтверджувати свій стаж, повідомляє NV.ua.

Це робиться на підставі документів — наказів про прийняття на роботу та звільнення, табелів обліку робочого часу, листами-відрядженнями, погодинним обліком роботи. Ці документи можна отримати на підприємстві.

ФОПи, фрилансери та інші люди, які займаються підприємницькою діяльністю, можуть підтвердити робочий стаж за допомогою довідки про страхові внески, які людина сплачує до Пенсійного фонду України.

Часто буває, що підприємство ліквідовано або реорганізовано і не функціонує. Тут треба знати, що є законодавча вимога до роботодавця зберігати кадрову документацію протягом 75 років. Якщо ж особа ФОП закрилась і фізично їй немає де зберігати ці документи, то вона зобов’язана передати їх до архіву за місцем ведення діяльності.

Ці архівні довідки поряд із трудовими книжками та наказами активно приймає Пенсійний фонд. Якщо ж підприємство не передало документи в архів, то шлях вирішення питання — через суд. І юридичний факт роботи треба буде підтверджувати додатково, або це можуть бути свідки-колеги або допоміжні документи.

Якщо підприємство розташоване на тимчасово окупованій території, заявник або його представник можуть також підтвердити робочий стаж за допомогою свідків. Для цього потрібно подати трудову книжку (якщо вона є) та зазначити у заяві дані про свідків.

Свідків має бути не менше двох та вони повинні підтвердити документами свою роботу з вами на одному підприємстві, в установі, організації або колгоспі. Період їхньої роботи, підтверджений документами, має співпадати з періодом, який ви зазначаєте у своїй заяві.

Статьи по теме
Робота в «офісі»: названо найпопулярнішу шахрайську схему на ринку праці
Робота в «офісі»: названо найпопулярнішу шахрайську схему на ринку праці

Work.ua ділиться кейсами, як розвиваються шахрайські схеми та розповідає як мінімізувати ризик натрапити на псевдороботодавців.
19.03 — 224

Яких фахівців найважче знайти, і для кого роботи поменшало
Яких фахівців найважче знайти, і для кого роботи поменшало

Повномасштабне вторгнення РФ кардинально змінило ринок праці в Україні. Міграція населення, зупинка виробництв, релокація бізнесів, мобілізація громадян до лав Сил оборони, – всі ці чинники вплинули на ситуацію як для кандидатів, так і для роботодавців.
14.03 — 252

Кого роботодавці в Україні шукають найбільше
Кого роботодавці в Україні шукають найбільше

Від початку війни ринок праці стикнувся з "кадровим голодом". Через низку причин, серед яких переміщення громадян всередині країни, виїзд за кордон, мобілізація, виник дефіцит кваліфікованих спеціалістів у багатьох галузях, а також нестача представників робітничих професій з досвідом.
18.02 — 240