Контракти.ua

359  —  26.05
Експерти пояснили, чому зросли ціни на яблука
Експерти пояснили, чому зросли ціни на яблука

Через війну, яку розпочала Росія, в Україні значно підвищилися ціни на продукти харчування.

За інформацією аналітиків EastFruit, оптові ціни на яблуко в Україні наразі більш ніж удвічі перевищують показники минулого року.

Вони також зазначили, що зараз попри непоганий врожай яблука 2022 року, на ринку вже починає превалювати пропозиція імпортного яблука. Особливо в сегменті продукції середньої та високої якості. Середнє зростання оптових цін відносно тієї ж дати 2022 року склало 149%.

За рівнем оптових цін серед популярних сортів виділяються «Голден Делішез» і «Фуджі» – їх продають у середньому по 20 грн/кг оптом. Аутсайдери – «Джонаголд» і «Ренет Симиренка», які продаються по 16 грн/кг у середньому.

Найбільше зросли ціни на яблуко сорту «Голден Делішез» – майже втричі порівняно з минулим роком. Також більш ніж у 2,5 рази подорожчали сорти яблука «Гала» і «Гренні Сміт». А ось «Айдаред» виріс у ціні найменше – у 2,1 рази. Це свідчить про вподобання споживачів до різних сортів, а також пов’язано з особливостями зберігання різних сортів яблука.

Оскільки з весни й до осені Україна жила в умовах постійних терористичних атак Росії на цивільну інфраструктуру, а саме на систему енергопостачання країни, то зберегти яблуко загалом було доволі складно, і окремі сорти особливо. Українські виробники змушені були поспішати з розпродажем яблука зі сховищ, бо не були впевнені в можливості збереження їхньої якості.

За словами експертів, вся справа в базі для порівняння – 2022 року ціни на яблуко були невисокими й навіть почали знижуватися до травня, оскільки нові логістичні шляхи ще не було відпрацьовано, а порти України були заблоковані. Це призвело до необхідності розпродажу яблука за мінімально можливими цінами

Також потрібно врахувати, що 2022 року багато садівників упустили можливості провести обробітки в садах у весняно-літній період, а також відчувався дефіцит робочих рук. Це негативно позначилося на якості яблук і погіршило їх збереження в зимовий період.

Статьи по теме
В Україні подешевшав один з овочів борщового набору
В Україні подешевшав один з овочів борщового набору

В Україні цього тижня почали поступово знижуватися оптові ціни на капусту. У місцевих господарствах розпочався сезон збирання капусти пізніх сортів, внаслідок чого пропозиція продукції на ринку суттєво зросла.
20.09 — 150

Гречка в Україні подешевшала до довоєнного рівня
Гречка в Україні подешевшала до довоєнного рівня

У серпні 2023 року середні споживчі ціни на гречані крупи в Україні зменшилися до 45,6 грн/кг. Це на 6,3 % менше за 48,7 грн/кг - рівень ціни на гречку у лютому 2022 року, тобто на початку війни.
20.09 — 164

Чого очікувати від цін на овочі в Україні
Чого очікувати від цін на овочі в Україні

Українцям не варто очікувати стрімкого зростання цін на овочі в осінній період, як це було минулого року.
14.09 — 168