Контракти.ua

414  —  21.05
Є вода і, можливо, життя: вчені виявили нову планету
Є вода і, можливо, життя: вчені виявили нову планету

Поки що у вчених недостатньо даних, щоб точно сказати, який саме має розмір нова планета.

Вчені заявили, що в найближчій до нас ділянці космосу, на відстані 90 світлових років від нашої планети, вони виявили нову екзопланету, характеристики якої дуже схожі на параметри Землі. Пише ТСН. 

Про це пише New Atlas.

Астрономи проаналізували дані, отримані з двох космічних телескопів, TESS та Спітцер, щоб заявити про існування нової, схожої на Землю планети, яка була названа LP 791-18d.

Ця близька до нас за космічними мірками нова екзопланета обертається навколо зірки червоного карлика, що має невеликий розмір. Поки що у вчених недостатньо даних, щоб точно сказати, який саме має розмір нова планета і яка її маса. Наразі триває дослідження.

Дослідники вказали лише про те, що згідно з наявними даними LP 791-18d зовсім трохи більше Землі за розмірами та за масою.

Астрономи вважають, що планета LP 791-18c своєю гравітацією впливає на планету LP 791-18d, завдяки чому вона має витягнуту еліптичну орбіту навколо своєї зірки. Також цей вплив сприяє тому, що внутрішня частина схожої на Землю планети нагрівається, що викликає вулканічну активність на її поверхні. Виверження вулканів можуть підтримувати стабільну атмосферу на нещодавно відкритій планеті.

Раніше стало відомо, що група астрономів за допомогою космічного телескопа TESS виявила дві нові екзопланети, які належать до типу суперземля. Вони обертаються в так званій зоні придатній для життя своєї зірки, а це означає, що на таких планетах потенційно може бути рідка вода і відповідно життя. Дві нові суперземлі отримали назву TOI-2095b і TOI-2095c.

Статьи по теме
Boeing інвестує $200 мільйонів у створення ударного безпілотника
Boeing інвестує $200 мільйонів у створення ударного безпілотника

Американська авіаційна компанія Boeing заявила про намір інвестувати $200 млн у програму будівництва новітнього безпілотного апарату MQ-25 Stingray, який має розширити ударні можливості авіаносців.
18.09.21 — 474