Контракти.ua

689  —  09.05.23
ЗСУ можуть заблокувати окупантів у Криму – експерт назвав сценарії
ЗСУ можуть заблокувати окупантів у Криму – експерт назвав сценарії

Військовий експерт пояснив, як ЗСУ можуть заблокувати окупантів у Криму та чому загарбники не підуть з півострова без бойових дій.

Прорив наступальних підрозділів Збройних сил України і вихід на узбережжя Азовського моря означатиме блокаду для Криму і тимчасово окупованої території Херсонської області. Пише ТСН. 

Про це в ефірі телемарафону розповів полковник та військовий експерт Сергій Грабський.

"Це фактично виключить можливість забезпечення у повному масштабі, тому противник намагається забезпечити якісь запаси (їжі та води - ред.)", - зазначив він.

Грабський також зауважив, що ще ні одна армія світу, якою б сильною вона не була, будучи заблокованою в Криму, не могла чинити спротив. Росія намагається показати нібито підготовку до приходу ЗСУ для внутрішнього споживання.

"Противник підбадьорює себе, усвідомлюючи абсолютну безперспективність таких бойових дій. Вони ж не можуть просто сказати, що передадуть сакральну "скрєпу" – Крим – українській армії без бою. Тому все що вони можуть зробити – евакуюватися. А ті, хто не хоче евакуюватися, можуть себе заспокоювати тим, що вони будуть триматися. Але довго в них не вийде триматися", - наголосив військовий експерт.

На думку Грабського, попри усвідомлення безнадійної ситуацію Криму, окупанти не звільнять півострів без активних бойових дій.

"Бойові дії триватимуть, але в Криму є ключові позиції, з виходом на які оборона Криму втрачає сенс. При прориві позицій на перешийках і виході на Джанкой подальша оборона Криму втрачає будь-яку актуальність. Тому противник змушений буде тікати. Щодо аналогій з правобережжям Херсонської області – ми так і діємо, завдаючи ударів. Сьогодні вночі знову була "бавовна" в Криму. Завдаємо удари по об'єктах противника на півострові, щоб фрагментувати його оборону і зменшити можливості використання його сил та засобів. Робота вже ведеться. Ми вже можемо говорити про певні послідовні етапи визвольної операції на півдні України", - резюмував Сергій Грабський.

Нагадаємо,  у ніч проти 7 травня окупанти заявили, що "відбили чергову атаку" на Севастополь.

Політолог і філософ Стенфордського університету Френсіс Фукуяма вважає, що після звільнення Херсонської та Запорізької областей Україна зможе відсікти півострів від інших окупованих територій. Навіть не доведеться вводити війська, оскільки всі російські сили, по суті, опиняться в заручниках.

В Офісі президента України розповіли, що декілька західних політиків застерігають Україну від звільнення півострова через погрози Путіна застосувати у відповідь ядерну зброю.