Контракти.ua

1229  —  07.05.23
ГУР представило "типовий портрет" окупанта на основі опитування полонених росіян
ГУР представило

ГУР пропонує зрозуміти докладніше, хто такий середньостатистичний окупант, який його соціальний портрет, його мотиви.

Представники Головного управління розвідки на основі опитування полонених російських загарбників представили "типовий портрет" окупанта, який воює проти України. Пише ТСН. 

Про це інформує пресслужба ГУР МО України.

"Зрозуміти докладніше, хто такий середньостатистичний окупант, який його соціальний портрет, його мотиви. Як він бачить та сприймає світ і реальність. І, врешті-решт, що його насправді спонукає", – зазначив представник ГУР МО України Андрій Юсов та додав, що дослідження було проведено у квітні 2023 року.

Згідно з дослідженням, у бойових діях проти України беруть участь представники практично всіх регіонів Росії, а також незаконно мобілізовані на тимчасово окупованих територіях ОРДЛО та Криму й контрактники так званої "народної міліції лнр".

40% опитаних зазначили, що потрапили в полон добровільно, що свідчить про низький моральний дух ворога.

80% російських військовополонених незадоволені наказами свого керівництва, понад 50% стверджують, що в разі відступу командири відступлять, а особовий склад залишать.

Щодо мотивації окупантів, то найсильнішим чинником, який стимулював їх піти воювати проти України, 54,8% полонених росіян назвали "бажання життєвої стабільності", а 35,9% росіян мотивували "можливістю просунутися в житті".

Наголошується, що абсолютно не знайшли підтримки у респондентів такі твердження – "бажання помститися за товаришів" і "бажання бути професійним військовим".

60% опитаних, оцінюючи особисті якості своїх командирів за п'ятибальною шкалою, ставлять їм найнижчу оцінку – 1. Оцінку 5 поставили лише 1,3% респондентів.

Лише 17% російських військовополонених заявили, що були повністю забезпечені боєкомплектом і лише 6% зазначили, що могли розраховувати на підтримку інших підрозділів.

Згідно з дослідженням, основним джерелом інформації в армії РФ є розмови з товаришами по службі та дзвінки додому. Ці джерела інформації користуються найбільшою довірою, тоді як телебаченню довіряють лише 20% респондентів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що російські військові на тлі великих втрат та в очікуванні контрнаступу ЗСУ почали активно задаватися в полон, а минулого місяця був зафіксований рекорд звернень від окупантів.

Крім того, ми раніше інформували, що російське Міноборони намагалося приховати, що під час війни в Україні часто трапляються випадки масової загибелі агресорів.