Нові зміни дають змогу прискорити процедуру оформлення права на відстрочення через бронювання.
В Україні чітко визначено терміни подання та розгляду держорганами документів про бронювання та взяття на військовий облік чоловіків і жінок. Згідно з новими правилами, процеси повинні відбуватися протягом п'яти днів. Пише ТСН.
Зміни до постанови КМУ №76 прокоментувала перша віцепрем’єр-міністерка України, міністерка економіки України Юлія Свириденко.
"Одне з питань, яке порушує перед нами український бізнес під час зустрічей, — тривале проходження процедури бронювання працівників. Таке становище обмежує можливості підприємців розробляти та реалізовувати виробничі плани й загалом не сприяє підвищенню ділової активності. Ми розуміємо, що певну роль у цьому випадку грає людський фактор та організація процесу. Тому ініціювали рішення, яке оптимізує процедуру бронювання, яке проходитиме в певні стислі терміни", — зазначила Юлія Свириденко.
Наразі нормативними актами визначено наступні терміни:
За дотримання закону процедура оформлення бронювання повинна займати щонайбільше 25 робочих днів.
За новими правилами, для бронювання від мобілізації керівники подають списки на своїх працівників, якщо їхня установа, підприємство або організація підходить під одне з визначень:
Якщо підприємство підпадає хоча б під один із цих критеріїв, воно вважається таким, що має важливе значення для галузей національної економіки та може звернутися до Міністерства економіки щодо надання йому такого статусу.
Нагадаємо, від початку 2023 року українські дипустанови зобов’язані здійснювати військовий облік призовників і військовозобов'язаних українців за кордоном під час мобілізації.