Контракти.ua

960  —  06.05.23
Через ЗРК Patriot у російських пілотів "трясуться колінки" - Ігнат
Через ЗРК Patriot у російських пілотів

ЗРК Patriot може стати дієвим аргументом навіть з точки зору психологічного тиску на ворога.

Американські зенітно-ракетні комплекси Patriot, які були передані Україні для захисту від російських агресорів, матимуть додатковий психологічний тиск на російських пілотів. Пише ТСН. 

Про це в інтервʼю LIGA.net розповів речник Повітряних сил Юрій Ігнат.

Він зазначив, що ЗРК Patriot не будуть ставити на кордоні з Росією, бо тоді вони будуть потрапляти в зону ураження російської артилерії. Тому комплекси будуть розміщувати віддалено, але однаково вони можуть стати дієвим аргументом навіть з точки зору психологічного тиску на ворога.

"Пілот Су-35, знаючи, що він потенційно перебуває в зоні досяжності такої системи… Уже колінки будуть труситися. Він буде реагувати на це, фактор самозбереження. Він думатиме: "Я ту бомбу раніше запущу, на 10-15 км, хто там буде знати?" Ну, і впаде вона десь там у Бєлгороді... А якщо комплекси почнуть ще їх нищити… Я думаю, таке станеться", – сказав Ігнат.

Однак лінія зіткнення є дуже довгою, а Patriot надійно може діяти в радіусі 100-150+ км, зауважує речник ПС. Тому таких систем, а також європейських далекобійних ЗРК Samp-T, треба більше.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що до України прибув другий дивізіон ЗРК Patriot і він уже перебуває на бойовому чергуванні.

Крім того, ми раніше інформували, що командувач Повітряних сил генерал-лейтенант Микола Олещук показав відео бойового чергування ЗРК Patriot в Україні.