Контракти.ua

807  —  05.05.23
Індія та Росія не змогли домовитися про торгівлю в рупіях, - Reuters
Індія та Росія не змогли домовитися про торгівлю в рупіях, - Reuters

Індія та Росія призупинили зусилля щодо врегулювання двосторонньої торгівлі в рупіях. Місяці переговорів не змогли переконати Москву брати індійську валюту.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Це стало серйозною невдачею для індійських імпортерів дешевої нафти та вугілля з Росії, які очікували на постійний механізм оплати в рупіях, щоб знизити витрати на конвертацію валюти.

Москва вважає, що за великого дефіциту торговельного балансу на користь Росії річний профіцит рупій перевищить 40 мільярдів доларів, якщо такий механізм буде розроблений, і вважає, що накопичення рупій "небажане", заявив індійський урядовець.

Рупія не є повністю конвертованою. Частка Індії у світовому експорті товарів становить лише близько 2%, і ці чинники зменшують необхідність інших країн тримати рупії.

Індія почала вивчати механізм розрахунків у рупіях з Росією невдовзі після вторгнення в Україну в лютому минулого року, але повідомлень про операції в рупіях не надходило. Більшість торгівлі ведеться в доларах, але все більше операцій здійснюється в інших валютах, таких як дирхам ОАЕ.

Обидві сторони говорили про полегшення торгівлі у місцевих валютах, але принципи були формалізовані.

Росії незручно тримати рупії, і вона хоче, щоб їй платили у китайських юанях чи інших валютах, сказав другий представник індійського уряду, який брав участь в обговореннях.

"Ми не хочемо більше просувати розрахунки в рупіях, цей механізм просто не працює. Індія перепробувала все, що ми могли, щоб спробувати змусити це працювати, але це не допомогло", - сказало третє джерело.

За словами іншого індійського урядовця, після вторгнення Росії в Україну 24 лютого минулого року імпорт Індії з Росії зріс до 51,3 млрд доларів до 5 квітня з 10,6 млрд доларів за той же період попереднього року.

Нафта зі знижкою становила більшу частину імпорту Індії, збільшившись за цей період у 12 разів. За словами чиновника, експорт з Індії за той же період трохи знизився до 3,43 млрд доларів з 3,61 млрд доларів у попередньому році.

Джерела повідомили, що торгівля з Росією продовжується, незважаючи на санкції та проблеми з платежами.

"Зараз ми здійснюємо деякі платежі в дирхамах та деяких інших валютах, але більшість, як і раніше, в доларах. Розрахунки відбуваються різними способами, також використовуються треті країни", - сказав один із представників уряду.

За словами чиновників, індійські трейдери зараз також здійснюють деякі торгові платежі за межами Росії.

"Треті сторони використовуються для торгових розрахунків з Росією. Немає заборони на транзакції з іншими країнами по SWIFT. Таким чином, платежі здійснюються до третьої країни, яка спрямовує їх або компенсує їхню торгівлю з Росією", - сказав інший чиновник.

На питання про те, чи йшли гроші через Китай, чиновник сказав: "Так, включаючи Китай".

Раніше повідомлялося про те, що Індія хотіла б купувати дешеву російську нафту за рупії.

Статьи по теме
РФ і Китай продають нову мідь, замасковану під брухт, щоб обійти санкції, - Reuters
РФ і Китай продають нову мідь, замасковану під брухт, щоб обійти санкції, - Reuters

Російська мідна компанія (РМК) і китайські фірми ухиляються від податків і обходять наслідки західних санкцій, торгуючи новою мідною катанкою, замаскованою під брухт.
16.04 — 211

Рекордно тепла зима у Північній півкулі знизила споживання та ціни на газ, - Reuters
Рекордно тепла зима у Північній півкулі знизила споживання та ціни на газ, - Reuters

Зима в Північній півкулі була найтеплішою за всю історію спостережень: незвичайне тепло сконцентрувалося навколо Атлантичного басейну, що призвело до величезного надлишку газу та падіння цін із жовтня.
23.03 — 276

Великий індійський НПЗ відмовився приймати російську нафту, - Reuters
Великий індійський НПЗ відмовився приймати російську нафту, - Reuters

Індійська компанія Reliance Industries не купуватиме російську нафту, завантажену на танкери "Совкомфлота", після нещодавніх санкцій США.
22.03 — 529