Змінилися критерії визначення критично важливих підприємств, працівників яких можна забронювати та надати їм відстрочення від мобілізації.
Мінагрополітики розширило критерії визначення важливих для економіки в галузі сільського господарства підприємств, працівників яких можна забронювати. Пише ТСН.
Таким чином, ще більше військовозобов'язаних зможуть отримати відстрочення.
Згідно із законодавством, забронювати можуть чиновників, педагогів, науковців, співробітників підприємств критичної інфраструктури та організацій, які виробляють продукцію для Збройних сил України. Критерії та порядок, за якими підприємства відносять до критично важливих, встановлюються Кабміном. Обсяги бронювання військовозобов'язаних, які працюють на цих підприємствах, визначають з урахуванням встановленого для фірм і держорганів мобілізаційного замовлення й загалом необхідності їхньої роботи в умовах війни.
Розширені критерії щодо площі оброблювальних угідь. Якщо раніше можна було бронювати працівників господарств з площею не менше 1000 га, то згідно з наказом від 26 квітня 2023 року — не менше 500 га.
Змінилися критерії й щодо розміру господарств за чисельністю застрахованих працівників. Раніше відстрочення від мобілізації надавали господарствам із кількістю застрахованих осіб не менше 50, тепер — не менше 20.
Також доповнено новими кодами класифікації види економічної діяльності (КВЕД), а саме:
Від 18 квітня 2023 року селекційні компанії та постачальники насіння овочевих і польових культур також належать до підприємств, які можуть бронювати своїх військовозобов'язаних працівників. Йдеться про:
Для отримання статусу критично важливого підприємства необхідно відповідати трьом і більше критеріям, затвердженим постановою Кабінету міністрів України №76. Після отримання статусу критично важливого підприємства, установи чи організації потрібно подати заявку на бронювання військовозобов’язаних працівників.