Для "колективного імунітету" рівень вакцинованості в Україні недостатній, вважають в Міністерстві охорони здоров’я.
Щепитися від кору, дифтерії, правця, а також "ковіду", у Всесвітній тиждень імунізації українці можуть зробити це безкоштовно і зручно. Для цього Мінохорони здоров’я разом із міжнародними партнерами облаштували три десятки спеціальних пунктів, вони є чин не по всій країні, йдеться в ТСН.
Один із пунктів запрацював у столичному Маріїнському парку. Ще 29 - по всій країні, зокрема і у містах, близьких до фронту – Миколаєві, Харкові, Запоріжжі. Вакцинуватися йдуть дорослі, приводять і дітей.
Десятирічний Давид прийшов разом з мамою замість школи. Щеплюється хлопець додатково від вірусу папіломи, який здатен викликати рак. Такої вакцини тут медики не мають, але мати хлопця принесла її із собою. “Його купити в аптеці і принести сюди зробити – це буде набагато дешевше, ніж це робити в приватній клініці. Вакциновані і захищені”, - каже мама хлопчика.
Будь-який вірус має здатність мутувати, і тоді навіть звичайний грип матиме важкі наслідки. Нині в Україні ще й підтверджений спалах кору, крім того, – поліомієліту, що призводить до паралічу і смерті. Аби захиститися, кажуть медики, важливо вакцинуватися вчасно. “Сьогодні у нас є всі вакцини окрім БЦЖ. Це проти туберкульозу, Мають бути для цього спеціальні умови, спеціальний кабінет”, - кажуть медики.
Для "колективного імунітету" рівень вакцинованості в Україні недостатній, вважають в Міністерстві охорони здоров’я. Зокрема через прихильників теорій змов і затятих антивакцинаторів.
Натомість головний санітарний лікар країни Ігор Кузін переконує, усі вакцини у нас протестовані, безпечні та ефективні. Показує на собі, це чергове його щеплення від "ковіду". “В середньому зараз за тиждень помирає до ста українців від захворювань, які зумовлені "ковідом". 85 відсотків - це літні люди. Вакцина – це той засіб, який може профілактувати смертельні випадки”, - додає Кузін.