Контракти.ua

686  —  18.04.23
Єгипет "передумав" постачати боєприпаси в Росію і тепер робить снаряди для України — WP
Єгипет

Американська газета Washington Post з посиланням на злиті в мережу документи Пентагону стверджує, що Єгипет, який нібито раніше планував експортувати реактивні снаряди для РСЗВ росіянам, "після дипломатичного наступу Вашингтона" схвалив виробництво боєприпасів для Сил оборони України.

Призупинення єгипетського плану щодо постачання окупантам снарядів сталося, йдеться у статті, у березні 2023 року "після переговорів із високопосадовцями США", повідомляє ЛІГА.net.

"Ас-Сісі на початку березня відмовився від планів постачання Москві. <...> Як очевидна дипломатична перемога адміністрації Байдена у новому документі йдеться про те, що Єгипет відклав угоду з Москвою і схвалив продаж 152-мм і 155-мм артилерійських снарядів США для передачі Україні", – пише газета.

У злитому документі, автентичність якого не підтверджено, йдеться, що Каїр нібито мав намір використовувати свої потужності з виробництва зброї для України як "важіль" для отримання передової військової техніки США, зокрема винищувачів F-35 та ЗРК Patriot.

Видання уточнює однак, що в зливі не вказано, чи реанімував потім Єгипет "план Москви" та чи передав уже США боєприпаси.

Один західний посол у Каїрі сказав WP, що за витоками з Пентагону видно, що Єгипет міг "недооцінити реакцію США на можливе постачання зброї до Росії" і хотів "максимально збільшити свою вигоду з обох боків".

Наприкінці лютого до Каїра приїжджали топчиновники Білого дому та Держдепартаменту з питань Близького Сходу Бретт Макгурк і Барбара Ліф відповідно, а в березні – міністр оборони США Ллойд Остін. У документі зі зливів за 9 березня (наступного дня після візиту глави Пентагону) йдеться, що Каїр схвалив продаж снарядів США.

Статьи по теме
Зеленський розкрив, як Україна планує зменшити ракетні удари Росії
Зеленський розкрив, як Україна планує зменшити ракетні удари Росії

Одним із ключових завдань Сил оборони є ураження засобів, з яких Росія здійснює атаки по українській території.
вчера, 09:27 — 244

Судна не заходять в українські порти: Україна і ЄС шукають альтернативний коридор
Судна не заходять в українські порти: Україна і ЄС шукають альтернативний коридор

Який маршрут може взяти на себе більше українського експорту?
30.07 — 236

Україна більше не відповідатиме ударом на удар: новий очільник Міноборони пояснив чому
Україна більше не відповідатиме ударом на удар: новий очільник Міноборони пояснив чому

Хмара пояснив, чому Київ робить ставку на асиметричні дії, а не дзеркальну відповідь Росії.
29.07 — 374