В Україні продовжується військовий стан, а разом з ним — і мобілізація. Тому українцям радять підготуватися та мати вдома зібрану валізу з необхідними речами.
Українцям, які потенційно можуть отримати повістку під час мобілізації, радять підготувати перелік речей, які можуть знадобитися на фронті або в тилу. Таку валізу зі всим необхідним потрібно тримати вдома на випадок, якщо вас торкнеться призов до Збройних сил.
ТСН.ua розповість, які речі потрібно брати з собою під час мобілізації.
Ситуація із забезпеченням в різних військових частинах відрізняється. Проте є базовий комплект речей, які надають громадянам, яких призвали. Зазвичай це форма, каска, бронежилет та іноді баул чи рюкзак.
“Втім все одно бувають моменти, коли, наприклад, не вистачає бронежилетів на всіх призовників або ж хтось сумнівається у надійності виданого захисту чи просто не підходить розмір. У такому випадку боєць чи бійчиня або купують речі самі, або за допомогою волонтерів. Керівники військових частин часто і самі офіційно звертаються до волонтерів, коли розуміють, що їхньому підрозділу бракує необхідного обладнання чи спорядження”, - пише Zaxid.net з посиланням на боєця ЗСУ, який брав участь у війні, а нині працює у службі зв'язків з громадськістю Територіальної оборони Володимир Дегтярьов.
Ми ж перелік необхідних речей під час мобілізації для зручності розіб’ємо на блоки. В першу чергу потрібно подбати про одяг та взуття. Не зайвим буде підготувати тактичне взуття — це кросівки, черевики або берці, пише “Суспільне”. Зверніть увагу на те, що потрібно брати саме сезонне, демісезонне або мультисезонне взуття.
Командир роти ТРО Петро в коментарі “Суспільному” також нагадав про те, що з собою потрібно брати по змозі і амуніцію. Він наголошує на тому, что подбати про всяк випадок потрібно про бронежилет та плити до нього четвертого класу НАТО.
"Я віддаю перевагу якісній плитоносці з легкими керамічними плитами та максимальним класом захисту, який людина може знайти. Бо в активних діях все решта і тягати важко і працювати заважає. Утім, якщо рухатись не треба то можна і натягнути на себе всі ці додаткові захисні елементи — на шию, руки, пах, бока", — каже Петро.