Контракти.ua

516  —  12.04.23
В Мінагрополітики прогнозують зниження цін в Україні вже за місяць
В Мінагрополітики прогнозують зниження цін в Україні вже за місяць

Цьогорічні ціни на овочі в Україні є наслідком простих законів ринку, і подорожчання відбулося не лише в Україні. Продукти подешевшають приблизно з другої половини травня.

Про це заявив в інтерв'ю Главкому міністр агрополітики та продовольства Микола Сольський.

"Коли з’являться нові овочі в Європі та в Україні, тоді вони поступово дешевшають на полицях. Це відбудеться десь з другої половини травня", - зазначив міністр.

Наразі, за його словами, на ринок впливають інші тенденції.

"Це пов’язано з тим, що зараз на ринку мало тих же томатів, на вулиці сніг. У кінці сезону завжди менше овочів, ніж на початку, а свіжих ще не з’явилось. Логістика в Україну дорога", – зазначив міністр.

Крім того, цього року були й нестандартні ситуації, пов’язані з Туреччиною, – найбільшим постачальником томатів у Європу. Після землетрусів Туреччина мала певний період заборони на експорт овочів, доки вони не розібрались, що далі робити. Все це разом впливає на ціни.

"Більше того скажу: в принципі, завжди так було, є і буде не тільки в нас, а й в інших країнах. А ми кожен рік в кінці зими - на початку весни дивуємось, чому овочі дорожчають. Просто є певні закони ринку", – прокоментував посадовець.

Щодо "золотих" цін на моркву та цибулю, Сольський пояснив, що в моркви та цибулі така сама доля, як у гречки. Коли ціна висока, то всі починають їх сіяти. Коли ціна провалюється, – всі припиняють сіяти. Через те, що спостерігається дефіцит, ціна знову злітає. І ось такі гойдалки з цими продуктами постійно відбуваються, і не тільки в Україні. На нинішню ціну цибулі вплинуло й те, що багато її було втрачено в Херсоні й Миколаєві.

«Рівноцінної заміни їм наразі нема», – зазначив Сольський.

Статьи по теме
У Нацбанку назвали причини прискорення інфляції
У Нацбанку назвали причини прискорення інфляції

Споживча інфляція у липні 2024 року очікувано зросла до 5,4% у річному вимірі (порівняно з 4,8% у червні). Інфляційні очікування залишаються досить стійкими, а за попередніми оцінками, зростання споживчої інфляції продовжилося й у серпні.
06.09 — 186

НБУ оцінив вплив підвищення податків та акцизів на зростання цін в Україні
НБУ оцінив вплив підвищення податків та акцизів на зростання цін в Україні

Підвищення акцизів на пальне, сигарети та алкоголь додасть до інфляції у 2024 році 0,4%. Нові податки, які планує запровадити уряд, також можуть вплинути на ціни.
27.07 — 356

Українці стали більше побоюватися зростання цін та падіння курсу гривні до долара
Українці стали більше побоюватися зростання цін та падіння курсу гривні до долара

Індекс споживчих настроїв українців у квітні 2024 року зріс на 0,6 пунктів та становить 77,6 п.Українці стали більше інфляції та девальвації.
16.05 — 272