Контракти.ua

268  —  26.03
В НБУ обіцяють більше не вдаватись до небезпечного друку грошей
В НБУ обіцяють більше не вдаватись до небезпечного друку грошей

Україна більше не вдаватиметься до монетарного фінансування економіки способом друку грошей для фінансування війни проти Росії.

Про це заявив голова Національного банку України Андрій Пишний в інтерв’ю Financial Times.

За його словами, це «створило величезні ризики для макрофінансової стабільності», коли минулого року банк був змушений друкувати мільярди гривень, аби закрити дефіцит бюджету.

«Це було швидке лікування, але дуже небезпечне», — додав Пишний.

Він зазначив, що метою НБУ зараз є поглинання надлишкової ліквідності шляхом посилення резервних вимог і поступове повернення до плаваючого обмінного курсу.

Пишний сказав, що МВФ зробив «революційну» зміну політики, погодившись надати позику Україні в період надзвичайної економічної невизначеності, викликаної вторгненням Росії.

Видання зазначає, що припинення монетарного фінансування, використання внутрішніх ринків облігацій і заходи щодо збільшення податкових надходжень були закладені в угоду з МВФ.

Економісти побоювалися, що Україна може потрапити в гіперінфляційну спіраль минулого року через друк грошей, щоб компенсувати затримку виплати фінансової допомоги від ЄС.

Критики стверджують, що замість цього уряд мав затягнути пояси, зробити позики в українських банків і підвищити податки та митні збори.

Керівник НБУ підкреслив, що угода з МВФ допоможе «забезпечити, щоб коаліція донорів взяла на себе зобов’язання надати допомогу в розмірі близько 40 мільярдів доларів» цього року.

Статьи по теме
Голова НБУ розповів, чи є проблеми у банківській системі України
Голова НБУ розповів, чи є проблеми у банківській системі України

Національний банк постійно комунікує з банками. НБУ не бачить суттєвих системних ризиків для банківської системи, яка прибуткова, стійка, функціонує безперебійно.
26.05 — 107

Як змінилися зарплати українців за останній рік
Як змінилися зарплати українців за останній рік

Пенсійний фонд України (ПФУ) затвердив показник середньої заробітної плати за перший квартал 2023 року. Цей показник відповідно до закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" враховується для розрахунку пенсії.
24.05 — 203

Українці з початку війни збільшили чисельність боргів
Українці з початку війни збільшили чисельність боргів

Від початку великої війни кількість заборгованостей у Єдиному реєстрі боржників зросла на 615000, або на 8%.
22.05 — 199