Контракти.ua

219  —  26.03
В МВФ попередила про зростання ризиків для світової економіки
В МВФ попередила про зростання ризиків для світової економіки

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва заявила про зростання ризиків для світової фінансової стабільності й закликала уряди країн до збереження пильності.

Про це глава МВФ сказала під час виступу на Форумі розвитку в Китаї, повідомляє Reuters.

«2023 рік буде ще одним складним роком, коли глобальне зростання сповільниться до рівня нижче 3% через шрами від пандемії, війну в Україні та жорсткість монетарної політики», - сказала Георгієва.

За її словами, навіть із кращими прогнозами на 2024 рік глобальне зростання залишатиметься значно нижчим за історичний середній показник у 3,8%, а загальний прогноз залишається слабким.

«Політики в країнах із розвиненою економікою рішуче відреагували на ризики фінансової стабільності після банкрутства банків, але навіть у цьому випадку потрібна пильність. Ми продовжуємо уважно стежити за розвитком подій і оцінюємо потенційні наслідки для глобальних економічних перспектив та глобальної фінансової стабільності», - сказала Георгієва.

Вона додала, що МВФ попередньо прогнозував зростання світового ВВП цього року на 2,9%, а оновлені прогнози планує опублікувати наступного місяця.

Очільниця МВФ також зазначила, що прогнозоване на поточний рік зростання ВВП Китаю на рівні 5,2% дає певну надію світовій економіці й у такому разі Китай становитиме близько третини світового зростання у 2023 році.

«За оцінками МВФ, кожне збільшення зростання ВВП Китаю на 1 відсотковий пункт призводить до зростання в інших азіатських економіках на 0,3 відсоткового пункту», - сказала вона.

Георгієва закликала політичне керівництво Китаю працювати над підвищенням продуктивності та перебалансуванням економіки від інвестицій до більш тривалого зростання, що базуватиметься на споживанні, у тому числі шляхом ринкових реформ і вирівнювання умов ведення бізнесу між приватним сектором і державними підприємствами.

За її словами, такі реформи дозволять збільшити реальний ВВП Китаю на 2,5% до 2027 року та приблизно на 18% до 2037 року.

Статьи по теме
Голова НБУ розповів, чи є проблеми у банківській системі України
Голова НБУ розповів, чи є проблеми у банківській системі України

Національний банк постійно комунікує з банками. НБУ не бачить суттєвих системних ризиків для банківської системи, яка прибуткова, стійка, функціонує безперебійно.
26.05 — 107

Енергокриза закінчилася: Єврокомісія рекомендувала згорнути підтримку населення та бізнесу
Енергокриза закінчилася: Єврокомісія рекомендувала згорнути підтримку населення та бізнесу

Європейська комісія рекомендувала всім урядам ЄС припинити заходи щодо підтримки цін на енергоносії до кінця цього року. Це необхідно, щоб тримати під контролем державні фінанси та відповідати новим бюджетним правилам у 2024 році.
25.05 — 314

Як змінилися зарплати українців за останній рік
Як змінилися зарплати українців за останній рік

Пенсійний фонд України (ПФУ) затвердив показник середньої заробітної плати за перший квартал 2023 року. Цей показник відповідно до закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" враховується для розрахунку пенсії.
24.05 — 203