Контракти.ua

560  —  25.03.23
Байден сумнівається в потужності союзу Китаю та Росії: це дуже перебільшують
Байден сумнівається в потужності союзу Китаю та Росії: це дуже перебільшують

Уявлення про міцність союзу Китаю і Росії сильно перебільшують. Вони не змогли створити таких міцних альянсів як США та інші країни Заходу.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву президента США Джо Байдена, якого цитує CNN.

Він зазначив, що не стривожений нещодавньою зустріччю лідера Китаю Сі Цзіньпіня із російським диктатором Володимиром Путіним у Москві.

"Я не ставлюсь до Китаю легковажно. Я не сприймаю Росію легковажно, але я думаю, що ми сильно перебільшуємо це", - сказав Байден під час прес-конференції з прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо.

За його словами, хоча офіційні особи США нещодавно попереджали про ознаки того, що Пекін може розглядати можливість збільшення військової підтримки для Москви, але "вони ще цього не зробили".

"Це не означає, що вони не будуть, але вони ще не зробили цього. І якщо щось подібне трапилося б, Захід значно об’єднався", - підкреслив Байден.

Американський президент своєю чергою звернув увагу на співпраці між альянсами демократичного світу, зокрема через G7, Quad Alliance, ASEAN та AUKUS.

"Те, що роблять Китай і Росія, може стати значно гіршим. Але розгляньмо це у перспективі. Ми об'єднані коаліції", - підсумував Байден.

Статьи по теме
Росія подвоїла нафтові доходи за місяць: скільки грошей отримав бюджет від стрибка цін
Росія подвоїла нафтові доходи за місяць: скільки грошей отримав бюджет від стрибка цін

Доходи РФ подвоїлися, але є нюанс. Як українські атаки псують нафтову ідилію Путіна?
10.04 — 232

Венс попередив Іран: Тегерану доведеться обирати між миром та Ліваном
Венс попередив Іран: Тегерану доведеться обирати між миром та Ліваном

Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що Вашингтон та Ізраїль не обіцяли припиняти вогню в Лівані на тлі домовленостей з Іраном. За його словами, будь-які заяви про зворотне є пропагандою або помилкою, яку можна назвати "дурістю".
09.04 — 240

Вихід США з НАТО: як наміри Трампа зруйнують Америку — Портников
Вихід США з НАТО: як наміри Трампа зруйнують Америку — Портников

Український журналіст Віталій Портников зазначив, що навіть «замороження» участі у НАТО не піде на користь самим США.
03.04 — 299