Контракти.ua

788  —  14.03.23
Понад 80% українців пов'язують процвітання України зі вступом в ЄС – опитування
Понад 80% українців пов'язують процвітання України зі вступом в ЄС – опитування

Понад 80% українців вважають, що процвітання України залежить від того, чи стане вона членом Європейського Союзу.

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Питання, яке ставили соціологи, сформулював британський історик Тімоті Еш. Він запропонував поцікавитися в українців їхнім ставленням до такого твердження: "Майбутнє України як вільної країни, що процвітає, залежить від того, чи вона стане членом ЄС".

З'ясувалося, що 82% згодні з цією думкою (50% – повністю згодні, 32% – більше згодні), не погоджуються – тільки 14%.

В усіх регіонах України абсолютна більшість населення вважають, що майбутнє процвітання України залежить від вступу до ЄС. На сході – 78%, на півдні – 81%, у центрі – 82%, на заході – 84%.

"Результати опитувань засвідчують, що омріяну мету, – членство в ЄС – українці розуміють і як необхідну умову для процвітання України в майбутньому. Українці розуміють, що бажана трансформація суспільства можлива лише в колі європейської родини", – прокоментував результати дослідження виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.

В опитуванні, яке провели двома хвилями 14-22 лютого і 22 лютого–6 березня методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера, взяли участь 2007 та 985 респондентів відповідно. Статистична похибка (без врахування систематичного відхилення, пов'язаного з війною та окупацією) становить не більше 2,4% для більшої хвилі й 3,4% – для меншої.

Статьи по теме
Зеленський розкрив, як Україна планує зменшити ракетні удари Росії
Зеленський розкрив, як Україна планує зменшити ракетні удари Росії

Одним із ключових завдань Сил оборони є ураження засобів, з яких Росія здійснює атаки по українській території.
вчера, 09:27 — 244

Судна не заходять в українські порти: Україна і ЄС шукають альтернативний коридор
Судна не заходять в українські порти: Україна і ЄС шукають альтернативний коридор

Який маршрут може взяти на себе більше українського експорту?
30.07 — 236

Україна більше не відповідатиме ударом на удар: новий очільник Міноборони пояснив чому
Україна більше не відповідатиме ударом на удар: новий очільник Міноборони пояснив чому

Хмара пояснив, чому Київ робить ставку на асиметричні дії, а не дзеркальну відповідь Росії.
29.07 — 374