Виснаження ґрунту – явище, якого не уникнути під час вирощування сільськогосподарських культур. Розвиваючись, рослини споживають з родючого шару мінерали, поживні речовини, залишки органіки. Саме тому, дуже важливо подбати про відновлення родючості ґрунту. Головний помічник тут — це добрива. Вносячи їх щороку, ви знижуєте негативний вплив на ґрунти та дбаєте про якість сільськогосподарських угідь. Про те, що краще обрати — мінеральні добрива чи органіку — поговоримо в нашій статті. А також розглянемо, чи варто застосовувати популярне добриво Нітроамофоска-М.
Органічні добрива — це ті, які мають природне походження. Сюди належать:
- перегній;
- торф;
- компост;
- відходи бродіння тощо.
Часто органічні добрива використовуються в домашніх фермерських господарствах. Адже побутує думка, що вони ефективні та не шкодять рослинам. Насправді з використанням органіки є певні проблеми.
Часто органічні добрива можуть стати причиною виникнення хвороб рослини. Також важко точно визначити хімічний склад органіки та розрахувати кількість її необхідного внесення під кожну культуру.
Це штучно синтезовані препарати, які поповнюють мінеральний склад ґрунту. Бувають мінеральні добрива однокомпонентними (калійними, фосфорними, азотними) та комплексними — містити всі основні та додаткові елементи живлення.
На українському ринку виробництвом мінеральних добрив займається компанія “Тетра-Агро”. Виробник пропонує лояльний прайс на комплексні мінеральні добрива (зокрема, популярний препарат “Нітроамофоска”), здійснює доставку по Україні залізницею та автомобільним транспортом.
Міндобрива “Тетра-Агро" поєднують у собі високу якість, ефективне підвищення врожайності, збалансований склад. Виробник дбає про збереження стандартів виробництва та дотримання суворих міжнародних стандартів.
Мінеральні добрива — це запорука щедрого врожаю. Адже вони:
- Ефективно підвищують родючість ґрунту, незалежно від його типу.
- Помітно збільшують врожайність різних культур: зернових, овочевих, технічних тощо. Використовуються для підживлення плодових дерев, ягід.
- Збалансовано живлять рослини основними та додатковими мікроелементами: магнієм, сіркою тощо. Найбільш ефективні у цьому питанні комплексні мінеральні добрива.
- Підходять для основного внесення та підживлення рослин, а також додатково захищають їх від шкідників.
У порівнянні з органічними добривами, мінеральні забезпечують більш швидкий та прогнозований результат. Вони зручніші у розведенні та внесенні. А також у зберіганні. Саме тому, якщо йдеться про суттєві масштаби вирощування сільськогосподарських культур, більшість фермерів надають перевагу саме мінеральним добривам.
Нехай ваш урожай буде щедрим!