Контракти.ua

553  —  05.03.23
Переговори щодо Запорізької АЕС зайшли в глухий кут, - Галущенко
Переговори щодо Запорізької АЕС зайшли в глухий кут, - Галущенко

Дипломатичні кроки щодо повернення Запорізької атомної електростанції під контроль України наразі не принесли успіху.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на урядовий портал.

"Наразі ситуація зайшла у глухий кут. Наша позиція, яку ми озвучуємо на всіх міжнародних майданчиках, зводиться до того, що будь-які переговори стосовно ЗАЕС мають базуватись: по-перше - на демілітаризації станції, по-друге - виході із ЗАЕС працівників "Росатому". По-третє, український персонал має отримати можливість спокійно, без тиску оперувати ядерним об‘єктом", - сказав міністр енергетики Герман Галущенко.

При цьому у відповідь на це Україна отримали нікчемний указ російського диктатора Володимира Путіна про те, що Запорізька АЕС - це нібито "федеральна" власність, із реєстрацією відповідної компанії в Москві з назвою "Запорізька станція".

Галущенко також зазначив, що Україна отримує від місії МАГАТЕ, яка працює на станції, тривожні сигнали. Так, росіяни вкрай непрофесійно поводяться на станції.

"Місія МАГАТЕ підтверджує, що росіяни експлуатують станцію в такому режимі, що стан обладнання та устаткування на ЗАЕС значно погіршується. Є відчуття, що одна з цілей загарбників: після деокупації залишити нам її в неробочому стані", - сказав міністр.

Статьи по теме
Новим міністром енергетики може стати голова
Новим міністром енергетики може стати голова "Нафтогазу" Корецький, - джерела

На посаду міністра енергетики України розглядають чинного голову НАК "Нафтогаз України" Сергія Корецького.
13.11 — 240

МАГАТЕ відклало ротацію своєї місії на Запорізькій АЕС через відсутність гарантій безпеки з боку окупантів
МАГАТЕ відклало ротацію своєї місії на Запорізькій АЕС через відсутність гарантій безпеки з боку окупантів

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) було вимушене відкласти ротацію своєї місії на Запорізькій АЕС через відсутність гарантій безпеки з боку Росії.
05.02 — 442

Енергосистема України входить в зиму
Енергосистема України входить в зиму "з найвищим можливим рівнем готовності", - Галущенко

Заплановані ремонти на електростанціях України були завершені вчасно. Енергосистема входить в зимовий сезон з "з найвищим можливим рівнем готовності".
15.10.24 — 442