Контракти.ua

268  —  30.01
Депутати пропонують податкові пільги власникам електрогенераторів
Депутати пропонують податкові пільги власникам електрогенераторів

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, який пропонує встановити тимчасові особливості врахування витрат на придбання та ремонт електрообладнання і пального до нього.

Відповідний проєкт закону №8391 був зареєстрований на сайті парламенту 27 січня.

Згідно із пояснювальною запискою до документа, пропонується внести зміни до Податкового кодексу, які б запровадили механізм врахування витрат, понесених юридичними та фізичними особами у 2022-2023 роках на придбання та ремонт інверторів, акумуляторів, електрогенераторних установок, а також пального до них, при сплаті податків.

Зокрема, пропонується дозволити юридичним особам - платникам податку на прибуток відносити витрати на придбання та ремонт електрообладнання до витрат звітного періоду, що призведе до зменшення податку на прибуток на 18% від їх вартості.

Для фізичних осіб - підприємців, крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування, встановити зазначені витрати як такі, що не підлягають амортизації та відносяться до витрат звітного періоду (зменшення ПДФО на 18% від їх вартості).

Пропонується для юридичних та фізичних осіб – платників єдиного податку встановити, що витрати на придбання та ремонт електрообладнання, а також витрати на придбання 1 тис. літрів пального до нього зменшують оподаткований дохід (зменшення єдиного податку на 5% від розміру витрат).

Відповідно, для громадян встановити, що витрати на придбання та ремонт електрообладнання, а також витрати на придбання 1 тис. л пального включаються до податкової знижки (повернення з бюджету ПДФО - 18% від розміру витрат).

Статьи по теме
У Києві та області скасували стабілізаційні відключення
У Києві та області скасували стабілізаційні відключення

У Києві та області скасовані стабілізаційні відключення електропостачання.
14.03 — 403

В Україні достатньо електроенергії для всіх споживачів – Укренерго
В Україні достатньо електроенергії для всіх споживачів – Укренерго

НЕК "Укренерго" запевняє, що наявних у системі обсягів виробленої електроенергії достатньо для покриття потреб усіх споживачів в Україні.
12.03 — 240

В Yasno пояснили, чому під час ракетних атак відключають електрику
В Yasno пояснили, чому під час ракетних атак відключають електрику

Контрольовані відключення електроенергії під час масованих ракетних обстрілів здійснюються з метою запобігти серйозним аваріям електромереж та об'єктів генерації електроенергії, ремонт яких може тривати не один день.
10.03 — 236