Контракти.ua

272  —  28.01
Через війну посівні площі зменшились на 25%
Через війну посівні площі зменшились на 25%

Заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький заявив, що через ведення бойових дій або тимчасову окупацію територій наразі неможливо використовувати 25% посівної площі

Про це він розповів на засіданні Антикризового штабу Правління УСПП, передає Міністерство аграрної політики та продовольства.

Загалом очікувана посівна площа всіх категорій господарств на підконтрольній території України під урожай 2023 року має скласти 21,8 млн га, що на 6,8 млн га менше від показника 2021 року (28,6 млн га).

"Якщо ми говоримо про посівну кампанію, то наразі не можемо використовувати приблизно 25% площ через ведення бойових дій або тимчасову окупацію територій.

Після деокупації знадобиться багато часу на розмінування та очищення територій. Те, що залишає окупант, потребує як мінімум кількох місяців, а то й до року часу для повернення до виробництва." – зазначив Висоцький.

За його словами, вже зараз можна спрогнозувати зменшення внесення насіння та добрив до 50% від науково-обґрунтованих норм через здорожчання. Натомість використання дешевших технологій провокує зменшення виробництва.

У 2023 році для аграріїв ключовою проблемою залишається дорога логістика та енергетична криза.

Статьи по теме
«Зернову угоду» продовжили ще на чотири місяці
«Зернову угоду» продовжили ще на чотири місяці

Україна досягла домовленостей з Туреччиною та ООН про продовження зернової угоди на 120 днів.
18.03 — 194

Як користуватися національним роумінгом, коли немає зв’язку
Як користуватися національним роумінгом, коли немає зв’язку

Якщо зникло покриття вашого мобільного оператора, то українці можуть під'єднатися до іншого доступного мобільного оператора.
12.03 — 256

В Україні зросла ціна на борошно
В Україні зросла ціна на борошно

Через повномасштабне військове вторгнення РФ в Україні зросли ціни на продукти. Зокрема, подорожчало борошно. У супермаркетах підвищили ціни на борошно.
12.03 — 435