Контракти.ua

505  —  28.01.23
Кремль намагається створити умови для наступу на Луганщині – ISW
Кремль намагається створити умови для наступу на Луганщині – ISW

У Кремлі намагаються створити умови для стратегічної операції на Луганщині протягом наступних шести місяців.

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Як зауважують американські аналітики, інсайдери кремля повідомили агентству Bloomberg, що президент Росії Володимир Путін прагне перехопити ініціативу на полі бою і готує новий наступ, який може розпочатися вже в лютому або березні. За словами російських чиновників, які говорили на умовах анонімності, Путін вірить, що такий наступ дасть змогу Росії виграти війну в довгостроковій перспективі попри останні невдачі.

«Це узгоджується з поточною оцінкою та прогнозом ISW про те, що з метою відновлення ініціативи кремль готується провести рішучу стратегічну операцію, найімовірніше в Луганській області, протягом наступних шести місяців. Раніше ISW вказував, що такою операцією може бути або великий наступ у Луганській області, або російська оборонна операція з розгрому українського контрнаступу», - йдеться у звіті.

Зазначається, що нещодавні обмежені російські атаки в Запорізькій області, найімовірніше, мають на меті відволікти українські сили від Луганського напрямку.

В ISW вказують на передислокацію частини російської 2-ї мотострілецької дивізії з білорусі в Луганську область, що також може свідчити про планування російського наступу саме там, хоча й не виключають його проведення в районі Вугледара на Донеччині.

При цьому в ISW вважають найнижчою імовірність російського наступу з білоруської території.

«Новий наступ навряд чи буде з Білорусі на північ України. Як і раніше, немає ознак того, що російські війська формують ударні угруповання в білорусі. Вони здебільшого використовують білоруську інфраструктуру та навчальний потенціал для тренувальних ротацій своїх підрозділів», - зазначається у звіті й додається, що і російські мілблогери дедалі частіше називають ідею повторної атаки на Київ із білорусі інформаційною операцією.

Статьи по теме
Axios: у “напружених” переговорах між США та Україною домінувало питання повоєнних кордонів
Axios: у “напружених” переговорах між США та Україною домінувало питання повоєнних кордонів

Переговори між США та Україною були зосереджені на тому, де, згідно з мирною угодою, буде проведено де-факто кордон з Росією.
01.12 — 215

Київ отримав лише
Київ отримав лише "сигнали". США та РФ обговорили завершення війни без України, - Reuters

Україна останнім часом отримала від Сполучених Штатів ряд "сигналів" стосовно пропозицій по угоді про завершення війни, але участі у обговорення деталей мирного плану не брала.
19.11 — 168

Україна наполягає на політичному рішенні ЄС щодо активів РФ у грудні, - Reuters
Україна наполягає на політичному рішенні ЄС щодо активів РФ у грудні, - Reuters

Україна спонукає європейських союзників прийняти політичне рішення про виплату "репараційного кредиту" в розмірі 163 млрд доларів, який базується на заморожених активах Росії, наступного місяця.
19.11 — 219